وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

‌انواع روش‌های دریافت حقوق مستمری

تنسی ویلیامز، نویسنده بزرگ امریکایی می‌گوید: در جوانی می‌توانید بدون پول سر کنید، اما در پیری چنین چیزی ممکن نیست.

هیچ کس نمی‌داند تا چند سالگی قادر به کار کردن است؛ همه افراد در جوانی می‌توانند کار کنند و منبع درآمد داشته باشند اما رفته‌رفته با افزایش سن توانایی افراد برای کار کردن کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر حوادث و اتفاقاتی در زندگی انسان‌ها کمین کرده که لازم است برای مقابله آن‌ها از قبل فکری کرده باشیم. بنابراین بسیاری از افراد از دوران جوانی به آینده و سال‌های سالمندی خود فکر می‌کنند تا از نظر مالی از رفاه و آسایش برخوردار باشند.

طرح بیمه بازنشستگی نوعی طرح پس‌انداز است که با پیدایش بیمه و توسعه آن، ایجاد شد. طرح بیمه مستمری این امکان را به افراد می‌دهد که بتوانند بخشی از درآمدشان را در بازه‌های زمانی منظم پس‌انداز کنند تا پس از بازنشسته شدن، بتوانند از آن استفاده کنند.
این نکته اهمیت بسیار بالایی دارد که افراد از سنین جوانی حق بیمه بازنشستگی خود را پرداخت کنند نه اینکه وقتی به سن بازنشستگی نزدیک شدند، تازه بخواهند پرداخت آن را شروع کنند. بیمه مستمری، مزیت‌های زیادی دارد و بسته به اینکه این بیمه‌نامه را از چه شرکتی تهیه کنید، دامنه مزایای آن متفاوت می‌شود.

حقوق تامین اجتماعی که در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد، طرح دولت برای مستمری شهروندان است. بر اساس این بیمه، هر ماه درصدی از حقوق کارمندان برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی کسر می‌شود و بخشی از حق بیمه را هم کارفرما پرداخت می‌کند. این نوع بیمه مزیت‌های زیادی از جمله: پرداخت حقوق بازنشستگی، ارائه بیمه درمان از طریق صدور دفترچه بیمه درمانی برای بیمه‌شده و افراد تحت سرپرستی او و... دارد.

اما برخی افراد، میزان حقوق بازنشستگی خود را برای پرداخت هزینه‌های زندگی ناکافی می‌دانند. یا برخی افراد امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی را ندارند، یا حتی برخی افراد دوست دارند زودتر از موعد بازنشسته شوند؛ در چنین موقعیت‌هایی پیشنهاد می‌شود، از بیمه‌نامه مستمری شرکت‌های بیمه‌گر استفاده کنند.

 بیمه مستمری ترنم باران (کلیک کنید)

کلیدواژه ها: بیمه مستمری بیمه زندگی حقوق مستمری بازنشستگی
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است