وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

بیمه زندگی مناسب چه افرادی است؟

چه افرادی بیشترین نیاز را به بیمه زندگی دارند؟

 زندگی در دنیای کنونی نیازمند ابزارها و شرایط خاص خودش است. یکی از ملزومات زندگی مدرن، آتیه‌اندوزی و تامین نیازهای آینده است. همه انسان‌ها فارغ از اینکه در چه سطح مالی‌ای قرار دارند و چه خواسته‌ها و نیازهایی دارند، باید بتوانند در روزهای سالمندی یا کم‌توانی از امنیت و آسایش برخوردار باشند.  اگرچه مشاوران و کارشناسان مالی و سرمایه‌گذاری اغلب انسان‌ها را ترغیب به خرید بیمه زندگی می‌کنند، اما برخی گروه‌ها ضرورت بیشتری برای خرید بیمه‌های زندگی دارند و بیمه‌های زندگی می‌تواند کاربرد بیشتری برای آن‌ها داشته باشد.

بیمه‌های زندگی که به عنوان ابزاری امن و قابل اتکا برای تامین آتیه و کاستن از دغدغه‌های انسان‌ها طراحی شده است، در جوامع متمدن مورد استفاده بسیاری از شهروندان قرار می‌گیرد. آنچه در ادامه می‌خوانید یادداشت سایت اینوستپدیا درباره گروه‌هایی است که بیشترین نیاز به خرید بیمه زندگی دارند:

والدینی که فرزندان کوچک دارند:

اگر فرزند کوچکی دارید، در اسرع وقت به سراغ یک نماینده بیمه حرفه‌ای بروید و از او بخواهید با توجه به شرایطتان مناسب‌ترین بیمه‌نامه زندگی را به شما توصیه کند. برای اینکه از این تصمیم مطمئن شوید، کافی است یک لحظه تصور کنید در صورت فقدان شما یا همسرتان، کودک‌تان چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد. بنابراین ضروری است تا زمانی که نمی‌تواند از پس مخارج خود بر بیاید، با کمک بیمه زندگی آینده‌اش را تامین کنید.

والدینی که فرزند معلول یا توانخواه دارند:

فرزندانی که از لحاظ جسمی یا ذهنی دچار معلولیت هستند یا توجه و توان ویژه‌ای می‌طلبند، یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند. برای آنکه فرزند معصوم‌تان در صورت فقدان شما یا همسرتان، با مصائب متعددی که شاید حتی درکی از آن‌ها نداشته باشد، روبه‌رو نشود، باید هر چه زودتر به فکر خرید بیمه زندگی بیفتید. برای اینکه چه پوششی برای فرزندتان مناسب است، حتما از کمک یک نماینده یا مشاور بیمه حرفه‌ای بهره بگیرید.

نوجوانان یا جوانانی که می‌خواهند در سالمندی هزینه‌های کمتری را متقبل شوند:

حقیقت این است که هرچقدر سن‌تان برای خرید بیمه زندگی کمتر باشد، هزینه کمتری برای تامین آتیه خود خواهید پرداخت. به همین دلیل است که کارشناسان مالی توصیه می‌کنند از جوانی به فکر سالمندی خود باشد و با خرید بیمه زندگی رفاه دوران بازنشستگی‌تان را تضمین کنید. 

سرمایه‌دارانی که به دنبال راهی برای کاستن از مالیات می‌گردند:

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های بیمه‌های زندگی این است که از مالیات و انحصار وراثت معاف هستند. بنابراین می‌توان گفت بیمه‌های زندگی برای افرادی که از سرمایه‌های هنگفت برخوردار هستند اما ناچارند مالیات سنگینی بپردازند، می‌توانند از مزیت‌های بیمه‌های زندگی بهره‌مند شوند.

مبتلایان به سرطان، دیابت، اعتیاد:

اگر به بیمارهای سخت ابتلا شده‌اید و سلامتی‌تان با ریسک و خطراتی مواجه شده است، بهتر است برای تامین امنیت عزیزان خود بیمه زندگی تهیه کنید. اگر بیمه‌نامه شما به درستی مطابق با نیازها و خواسته‌هایتان فراهم شده باشد، تمام نگرانی‌هایتان را از این بابت کم می‌کند و می‌توانید تنها به فکر طی کردن روند بازیابی سلامتی‌تان باشید.

منبع: اینوستپدیا

کلیدواژه ها: بیمه زندگی بیمه عمر مستمری پس انداز سرمایه گذاری
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است