وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

فعالیت دیجیتالی نمایندگان بیمه زندگی

مترجم: فرحناز دهقی

 

تکنولوژی صنایع سنتی در سراسر جهان را دستخوش تغییرات بزرگی کرده است. از تاثیرات استارتاپی مانند اوبر بر صنعت تاکسی‌رانی گرفته تا تاثیر ایربی‌ان‌بی بر صنعت هتلداری که در اطرافمان شاهدش هستیم. شرکت‌های خلاق همواره از فناوری‌های جدید بهره می‌گیرند تا روش‌های قدیمی تجارت را به چالش بکشند.

صنعت بیمه زندگی هم بدون استثنا، از همین الگو پیروی می‌کند. اکنون قدرت تحولات، کار ما را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از مشتریان ما از روش‌های آنلاین برای تحقیق یا خرید بیمه‌نامه استفاده می‌کنند. بنابراین بسیار مهم و ضروری است که شما به عنوان یک نماینده بیمه زندگی با روش‌های فروش بیمه از طریق تلفن همراه خود آشنا باشید. مهم نیست که شما فروشنده چه نوع بیمه زندگی‌ای باشید، روش خرید بیمه‌نامه از روش سنتی چهره‌به‌چهره به روش‌های جدیدتر تغییر پیدا کرده است. بر اساس گزارش‌های سالانه Life Foundation  و LIMRA هر سال به تعداد افرادی که آنلاین بیمه‌نامه می‌خرند اضافه می‌شود.

یک عامل باعث بروز همه این تغییرات شده و آن زمان است.

بیشتر افراد اعتقاد دارند که با ارزش‌ترین دارایی‌ای که هر انسانی در اختیار دارد، زمان است. طی دهه اخیر، رفتارهای اساسی ما دستخوش تغییراتی شده تا زمان را تبدیل به یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انجام خرید کند. تصور کنید زمانی که سرعت اینترنت بسیار ضعیف است، یا عملکرد تلفن همراهتان پایین می‌آید، چه اندازه خسته می‌شوید و احساس می‌کنید زمان‌تان به سرعت در حال هدر رفتن است. براساس اهمیت فاکتور زمان، بسیاری از مردم به سوی خرید آنلاین شتافته‌اند.

واقعیت این است که تکنولوژی رفتار ما را تغییر داده است. طی دهه اخیر، اعتماد مصرف‌کنندگان به خرید آنلاین افزایش قابل توجهی داشته است. با در نظر گرفتن این دو تغییر مهم (افزایش اهمیت وقت و استقبال از خرید آنلاین) صنعت بیمه زندگی نیز دچار تحولات عمده‌ای شده است.

تا 15 سال پیش، تنها نیمی از آمریکایی‌ها تلفن همراه داشتند. امروزه براساس آمار موسسه PEW این نرخ به 92 درصد رسیده است. خوب است بدانید که 35 درصد از افرادی که به وب‌سایت‌های ما سر می‌زنند، از تلفن‌های همراهشان استفاده کرده‌اند تا سایت‌های بیمه زندگی را پیدا کنند.

با رشد شبکه‌های اجتماعی فرصت برای نمایندگان بیمه بیش از پیش فراهم شده تا ضمن ایجاد و نگهداری یک رابطه پایدار با مشتری، بتوانند محصولات مد نظر خود را به مخاطبان نمایش دهند. هم‌اکنون اینستاگرام نزدیک به یک و نیم میلیارد کاربر دارد و این به معنی وجود یک بازار بالقوه‌ برای معرفی محصولات بیمه‌ زندگی است.

به گزارش Hubspot، امروزه 45 درصد از جوانان، به جای جستجو کردن کالا یا موضوعات مد نظر خود در گوگل، آن را در اینستاگرام جستجو می‌کنند. این یعنی شبکه‌های اجتماعی رفته‌رفته تبدیل به مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیری افراد خواهند شد.

در چنین شرایطی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی محصولات و خدمات اهمیت بسیار بالایی دارد و ضروری است که تمام نماینده‌های بیمه اصول آن را یاد بگیرند. در مقالات بعدی گام به گام برای ساخت یک کانال موثر، پایا و دو جانبه ارتباطی با مخاطبان پیش خواهیم رفت.

منبع:

The Digital Life Insurance Agent How To Market Life Insurance Online
مترجم: فرحناز دهقی

کلیدواژه ها: بیمه زندگی شبکه های اجتماعی نماینده بیمه زندگی نماینده بیمه عمر خرید بیمه بیمه عمر
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است