وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

چگونه مانند یک میلیاردر پس‌انداز کنیم؟

همه دوست دارند مانند میلیاردرها خرج کنند و پس‌انداز داشته باشند اما اندکند کسانی که حاضرند مانند یک میلیاردر سخت کار کنند و ماحصل آن را سرمایه‌گذاری کنند. در حالی که شبکه‌های اجتماعی، بیلبردهای شهری، رسانه‌های جمعی، حتی حلقه دوستان و خانواده ما را به سمت بیشتر خریدن سوق می‌دهند، چطور می‌توان سخت تلاش کرد و ساخت بنای ثروت آینده خود را از همین امروز آغاز کرد؟

ایجاد ثروت، مانند بدن‌سازی و کاهش وزن است، با چند تمرین ساده گاه به گاه نمی‌توان ماهیچه‌هایی قدرتمند و عضلانی ساخت. بلکه باید برای آن هر روز تلاش کرد و به نظم و دیسیپلین پایبند بود. آنچه در ادامه می‌خوانید توصیه چند مشاور خبره مالی است که با بررسی الگوهای رفتاری میلیاردرهای بزرگ توانسته‌اند کشف کنند چگونه می‌توان مانند یک میلیاردر پس‌انداز کرد:

سرمایه‌گذاری‌ات را متنوع کن

رابرت بلچر مدیرعامل موسسه سرمایه‌گذاری Alts For All می‌گوید: سبد سرمایه‌گذاری مناسب، مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه‌های مختلف است؛ سعی کنید سرمایه‌تان را در چند مجرا توزیع کنید و ریسک سرمایه‌گذاری‌تان را کنترل کنید. مثلا اگر بخشی از ثروتتان را وارد یک سرمایه‌گذاری پرریسک می‌کنید، بخش دیگری را به یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک اختصاص بدهید.

هر روز تصویر هدفت را ببین

جاناتان کلرت، مشاور سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی می‌گوید تنها یک توصیه دارد و آن این است که «هدف مالی‌ات هر روز جلوی چشمت باشد». به گفته او، کمتر کسی با هدف پس‌انداز کردن 1000 دلار در سبک زندگی‌اش تغییر ایجاد می‌کند اما اگر با خود فکر کنیم اگر 1000 دلار پس‌انداز داشته باشیم زندگی‌مان چگونه خواهد شد و هر روز به آن فکر کنیم، انگیزه تصمیم‌گیری و تغییر در سبک زندگی را پیدا می‌کنیم.

 

برنامه مالی داشته باش

«میلیاردرها بودجه ندارند، برنامه مالی دارند» این جمله را جرمی ریتون مشاور مالی می‌گوید و توصیه اکیدش این است که پیش از آنکه پولتان خرج شود، دست به کار شوید و برنامه‌های مالی یک هفته‌ای، یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه بریزید.

مسئولیت‌پذیر باش

میسون میراندا، کارشناس مالی، می‌گوید: «اگر می‌خواهید مانند میلیاردرها ثروتمند باشید باید این را بدانید که هیچ‌کس به غیر از خودتان شما را به ثروت متصل نمی‌کند. بنابراین تمام قد مسئولیت درآمد، مخارج، بدهی‌ها و... را بر عهده بگیرید و سعی کنید به اهداف مالی‌تان متعهد باشید.»

کلیدواژه ها: برنامه ریزی مالی هدفگذاری مالی سرمایه گذاری پس انداز ثروت سرمایه
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است