وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

بیمه ترنم باران

مقدمه

همه ما انسان‌ها از بدو حیات خود، با خطرات و تهدیدات کوچک و بزرگی مواجه هستیم و آگاهانه و ناآگاهانه همواره در این تکاپو هستیم که با این تهدیدات مقابله کنیم و زندگی را در حداکثر آسایش و رفاه تجربه کنیم. صنعت بیمه هم در پاسخ به این نیاز ایجاد شده تا به افراد کمک کند با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه، خود یا کالایی را در برابر ریسک و خطری بیمه کنند.

بیمه‌های زندگی با انواع پوشش‌هایی که در اختیار دارند، یکی از محبوب‌ترین بیمه‌های اشخاص هستند و در سراسر جهان مورد استقبال افراد با نیازهای مختلف قرار گرفته‌اند، به طوری که گفته می‌شود، در ژاپن به ازای هر نفر، سه عدد بیمه زندگی وجود دارد.

شرکت بیمه باران که ارائه‌دهنده تخصصی بیمه‌های زندگی است، با ارائه محصولات متنوع در تلاش است با ترویج فرهنگ بیمه زندگی و پس‌انداز خانواده، گامی به سوی تامین آسایش و رفاه آحاد جامعه بردارد.

بیمه ترنم باران که یکی از محبوب‌ترین محصولات این شرکت است، با ماهیت پس‌انداز و سرمایه‌گذاری طراحی و ارائه شد. در این نوشتار به تشریح طرح ترنم بیمه­ باران اشاره خواهیم کرد؛ اما پیش از آن لازم است تا توضیحاتی در خصوص ماهیت و کلیت بیمه‌­های زندگی و بیمه­‌های سرمایه‌­گذاری ارائه کنیم.

 

بیمه زندگی یا بیمه عمر چیست؟

دغدغه اغلب ما، به ویژه اگر سرپرست خانوار باشیم، آینده­ عزیزان‌مان است. بسیاری از ما گاه و بی‌گاه نگران این هستیم که در صورت فقدان ما، سرنوشت اعضای خانواده یا اشخاصی که معیشتشان به ما وابسته است، چگونه خواهد شد؟ این دغدغه به اندازه‌ای فراگیر است که در پاسخ به آن بیمه‌ زندگی یا بیمه عمر طراحی و عرضه شده است.

بیمه زندگی که در کشور ما با نام بیمه عمر شناخته می‌شود، را می‌­توان به دو دسته­ کلی بیمه‌­نامه­ اندوخته‌دار و بدون اندوخته تقسیم­‌بندی کرد. در هر یک از انواع این بیمه‌نامه متناسب با تحقق یا عدم تحقق شروطی که در قرارداد ذکر شده است، تعهداتی در قبال افراد ذی­نفع بیمه‌­نامه صورت خواهد گرفت. تصور کنید فردی با خرید بیمه عمر به شرط حیات با پرداخت ماهانه مبلغی که به عنوان حق بیمه انتخاب کرده، خود را در برابر خطر از کار افتادگی یا نقص عضو بیمه می‌کند. شرکت بیمه موظف است در صورت روی دادن حادثه‌ای که منجر به از کار افتادگی یا نقص عضو او شود، مبلغی را به عنوان خسارت به فرد پرداخت کند.

اما نوع دیگری از انواع بیمه‌های زندگی وجود دارد که با در اختیار داشتن ویژگی‌های سرمایه‌گذاری، نیازهای متنوع‌تری از بیمه‌گزار را هم پوشش می‌دهد.

بیمه­ عمر و سرمایه­‌گذاری چیست؟

آیا تا به حال در زندگی با افرادی که از رویارویی با مخاطرات لذت می‌برند روبه‌رو شده‌اید؟ میزان ریسک‌پذیری خودتان چقدر است؟ واقعیت این است که گرفتن هر تصمیم مالی، نیازمند پذیرش ریسک‌ها و خطرات متناسب با خود است؛ برخی افراد روحیه این را دارند که سرمایه‌شان را وارد بازارهای مالی پرریسک مانند بورس، رمزارزها و... کنند و از نوسانات بازار لذت می‌برند. اما بیشتر افراد مایلند سرمایه‌شان را در بستری امن و با داشتن کمترین ریسک موجود سرمایه‌گذاری کنند. اگر از دسته دوم هستید، بدون شک بیمه‌های زندگی با ماهیت سرمایه‌گذاری گزینه‌ جذابی برای شماست.

بیمه­ عمر و سرمایه‌­، نوعی ابزار مالی است که هدف آن تامین خواسته‌ها و نیازهای سرمایه‌گذاری بیمه‌گزار است. بیمه‌های زندگی سرمایه‌گذاری نه تنها اصل سرمایه را تضمین می‌کنند، بلکه با در اختیار داشتن سود تضمینی، شرایط ایده‌آلی برای افرادی که هم مایل به سرمایه‌گذاری هستند و هم آشنایی محدودی با بازارهای مالی دارند، فراهم کرده است.

بیمه­ باران به‌صورت متمرکز و با بهره‌­گیری از تخصص در سرمایه‌گذاری و خلاقیت در طراحی محصول به ارائه­ خدمات متنوعی در این زمینه­ کرده است. یکی از طرح­‌های بیمه­ باران در خصوص بیمه­‌های سرمایه‌­گذاری، طرح ترنم باران است.

 

اصطلاحات رایج بیمه زندگی

پیش از آنکه با ترنم باران آشنا شوید، بهتر است برخی اصطلاح‌های صنعت بیمه را دقیق‌تر بشناسید:

اولین اصطلاح پرکاربرد در بیمه‌های زندگی بیمه‌­گر است. بیمه‌گر در واقع همان شرکت بیمه­‌ای است که بر اساس قرارداد متعهد به رعایت و انجام تعهداتی که در آن ذکر شده، می‌شود.

بیمه­‌گزار شخص حقیقی یا حقوقی است که بیمه‌­نامه را خریداری کرده و متعهد به پرداخت حق بیمه مطابق با شرایط تعیین‌شده به بیمه‌­گر هستند. طبیعتاً تمامی اختیارات بیمه‌­نامه نظیر بازخرید، برداشت از اندوخته، درخواست و دریافت وام و همین­طور دریافت خسارت متعلق به شخص بیمه­‌گزار است.

بیمه‌شده فردی است که مطابق بیمه‌­نامه و تحت‌تأثیر تصمیم بیمه‌­گزار و موافقت خود، حیات او به‌عنوان موضوع بیمه‌­نامه تلقی خواهد شد و مشخصات او در بیمه­‌نامه ثبت خواهد شد. طبیعتاً این امکان وجود دارد که فرد بیمه شده همان شخص بیمه‌­گزار باشد  یا به عبارت ساده‌­تر یک شخص برای خودش اقدام به خرید بیمه‌­نامه­ داشته باشد.

در تشریح بیمه ترنم باران، با یک اصطلاح دیگر به عنوان ذخیره ریاضی هم برخورد خواهید داشت. مایلید با آن آشنا شوید؟ شرکت‌های بیمه‌گر با تجمیع حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند به مبلغی دست پیدا می‌کنند تا به واسطه آن بتوانند از پس تعهداتی که به فرد بیمه‌گزار وعده داده‌اند، بر بیایند. این مبلغ همان ذخیره ریاضی است که می‌تواند برای فرد بیمه‌گزار مزیت‌های متعددی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها، پرداخت وام به پشتوانه ذخیره ریاضی بیمه‌نامه‌های ترنم و تبسم است.

بیمه‌­نامه ترنم باران

حالا نوبت تشریح بیمه­ ترنم باران است. بیمه‌­نامه­ ترنم باران یک بیمه­‌نامه­ به‌شرط حیات است که با ماهیت سرمایه‌گذاری یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که مایلند بدون ریسک سرمایه‌گذاری کنند.

با خرید بیمه‌نامه ترنم باران، در طول سال، هر مقدار و در هر زمان که بخواهید می‌توانید حق‌ بیمه پرداخت کنید. شرکت بیمه باران وجوه پرداختی شما را بر اساس آیین‌نامه «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران» سرمایه‌گذاری می‌کند و در طول زمان بر مقدار آن می‌افزاید. اصل مبالغ پرداختی شما به همراه میزان مشخصی از سود در این نوع بیمه‌نامه همواره تضمین شده است؛ همچنین سود مشارکت که معمولاً به مراتب بیش از سود تضمین شده است، نیز به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. ویژگی ممتاز این نوع بیمه زندگی این است که هر روز بر مبنای سود مشارکت علی‌الحساب 22 درصد، مبالغی به حساب شما واریز می‌شود. در پایان سال نیز بقیه سود مشارکت محاسبه و به ذخیره ریاضی اضافه می‌شود.

 

بیمه‌نامه ترنم باران دارای ویژگی‌­های منحصربه‌فردی است که در ادامه به آن­‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

ویژگی­‌های بیمه­‌نامه ترنم باران

 

معافیت مالیاتی در بیمه‌نامه ترنم باران

اولین ویژگی که برای تمامی بیمه‌­های زندگی موضوعیت دارد بحث معافیت مالیاتی آن­‌ها است که از این‌ جهت یک وجه تمایز و یک نکته­ مثبت برای آن‌­ها تلقی خواهد شد.

بیمه ترنم باران به‌مثابه یک بیمه سرمایه­‌گذاری

بیمه­ ترنم باران این امکان را فراهم خواهد کرد تا افراد ضمن خرید یک بیمه­ عمر از مواهب و بازدهی­های موجود در یک بیمه سرمایه­‌گذاری نیز بهره‌­مند شوند.

سررسیدهای کوتاه‌مدت در بیمه ترنم باران

بیشتر بیمه­‌های زندگی که توسط شرکت‌­های مختلف عرضه می­‌شود، معمولاً مدت‌زمان بیمه­‌نامه طولانی است و همین مساله باعث می‌شود با توجه به نرخ تورم، افراد از نتایج و بازدهی آن رضایت نداشته باشند. اما بیمه ترنم باران با بازه‌­های سررسید کوتاه‌­مدت (یک تا پنج سال)­ در تلاش است، سپر دفاعی مناسبی در برابر تورم و ارزش زمانی پول باشد.  

سود تضمینی و سود علی‌­الحساب

بیمه باران در مسیر تامین حداکثری منافع بیمه‌گزاران محترم، از ابتدای سال 1401 به صورت ماهانه، علی‌الحساب سود مشارکت در منافع را به حساب بیمه‌نامه‌ها اعمال و نهایتا در پایان هر سال، سود مشارکت قطعی محاسبه و مابه‌التفاوت نیز به حساب ذخیره ریاضی بیمه‌نامه واریز می‌کند. 

انعطاف در پرداخت حق بیمه

اگر در پرداخت حق بیمه مشکل داشتید و نتوانستید آن را به موقع پرداخت کنید، یا از مبلغی که تعهد کرده‌اید کمتر پرداختید، در این نوع بیمه‌نامه مشکلی پیش نمی‌آید؛ یعنی نه بیمه‌نامه باطل می‌شود و نه حقی از شما سلب می‌شود. باز هم سود مشارکت سرمایه به شما تعلق می‌گیرد. برعکس، اگر به هر علت، در یکی از ماه‌ها به جای دو میلیون تومان تعهد شده سه میلیون تومان بپردازید، سود تضمینی و سود مشارکت شما متناسب با پرداخت اضافی، افزایش می‌یابد.

آغاز مسیر سرمایه‌گذاری با سرمایه اندک

بسیاری از ما تصور می‌کنیم برای شروع سرمایه‌گذاری باید سرمایه هنگفتی داشت. اگرچه ورود به بسیاری از بازارهای مالی، نیازمند داشتن سرمایه قابل توجه است، اما بیمه باران تلاش کرده با حداقل سرمایه مورد نیاز راه را برای تمامی افراد علاقمند به سرمایه‌گذاری هموار کند. بر همین اساس، برای داشتن بیمه­ ترنم باران می­توانید حتی با مبلغ ماهانه ۱۰۰ هزار تومان نیز اقدام کنید.

بازه‌های زمانی متنوع برای پرداخت حق بیمه

یکی دیگر از ویژگی­‌های مطلوب در طرح ترنم باران امکان پرداخت حق بیمه به شکل دلخواه توسط بیمه‌­گزاران است. این افراد می‌­توانند در سررسیدهای ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه حق بیمه­ خود را پرداخت کنند.

عدم وجود محدودیت سنی در بیمه ترنم باران

برخلاف سایر بیمه­‌نامه‌های عمر و زندگی، در بیمه ترنم باران هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و تمامی افراد در هر سن و سالی می‌­توانند اقدام به خرید این بیمه‌­نامه و سرمایه­‌گذاری در آن کنند.

خرید بیمه ترنم باران بدون نیاز به معاینات پزشکی

برای خرید بیمه‌­های عمر و زندگی وضعیت سلامتی بیمه­‌شده مورد تأکید بسیاری قرار گرفته و باید فرد بیمه شده تحت معاینات پزشکی قرار بگیرد. اما تمامی افراد امکان خرید و سرمایه­‌گذاری از طریق ترنم باران را دارند و برای آن هیچ نیازی به هیچ‌گونه آزمایش پیزشکی ندارند.

حق بیمه پرداختی در چه محلی سرمایه‌­گذاری می‌­شود؟

ممکن است برای شما این سؤال وجود داشته باشد که سود تضمینی و سود مشارکت در بیمه­ ترنم از چه محلی پرداخت خواهد شد. در پاسخ باید گفت مطابق آیین‌نامه‌ شماره ۹۷ بیمه مرکزی، برای سرمایه­‌گذاری وجوه بیمه‌­گزاران محل­‌های به‌خصوصی با درصدهای به‌خصوصی در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن­‌ها اشاره خواهیم کرد.

مطابق مقررات بیمه­‌گر می‌تواند حداقل ۲۰ و حداکثر ۶۰ درصد از ذخایر ریاضی و ۷۰ درصد از حقوق صاحبان سهام و ذخایر فنی را به امر سپرده‌­گذاری در بانک‌­ها و مؤسسات اعتباری مجاز اختصاص دهد.

در خصوص سرمایه­‌گذاری در اوراق اسلامی، حداکثر ۲۰ درصد ذخایر ریاضی و ۳۰ درصد حقوق صاحبان سهام و سایر ذخایر قابلیت سرمایه­گذاری دارند. البته در خصوص میزان تمرکز بر روی یک اوراق نیز دستورالعملی وجود داشته و تمامی وجوهی که به این بخش اختصاص داده می­‌شوند قابلیت سرمایه‌­گذاری در یک اوراق را ندارند.

ابزارهای پولی و مالی حداکثر ۱۰ درصد منابع را می‌­توانند به خود اختصاص دهند و هر ابزار نیز نهایتاً ۵۰ درصد از کل وجوه این بخش را می­تواند به خود اختصاص دهد.

حداکثر ۴۰ درصد منابع نیز اجازه­ سرمایه­‌گذاری در سهام شرکت‌­های بورسی و فرابورسی را دارند و باز هم برای تمرکز بر یک شرکت یا یک صنعت خاص قواعد محدودکننده‌­ای وجود دارد.

برای سرمایه­‌گذاری در صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری نیز حداکثر ۲۰ درصد ذخایر ریاضی و ۲۰ درصد حقوق صاحبان سهام مجاز به استفاده هستند. همچنین ۲۰ درصد کل منابع نیز به‌صورت حداکثری امکان سرمایه­‌گذاری در خارج از کشور را نیز دارند.

محل­‌های دیگری نیز برای سرمایه‌­گذاری این وجوه وجود دارند که ما به‌اختصار به مهم‌­ترین موارد آن اشاره کردیم. حال ممکن است این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که مجموع درصدهای مطرح شده بیش از ۱۰۰ هستند. در پاسخ باید گفت تمامی موارد به‌صورت حداقلی و حداکثری مطرح شدند و به‌عنوان یک چارچوب برای سرمایه­‌گذاری مطرح می­‌شوند.

هزینه بیمه‌گری بسیار پایین

شرکت بیمه باران برای آنکه بتواند حداکثر سرمایه‌ بیمه‌گزاران را وارد چرخه سرمایه‌گذاری کند، هزینه بیمه‌گری خود را بسیار پایین آورده و بر همین اساس، هزینه بیمه‌گری بیمه باران، بر خلاف بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای تنها  3 الی 5 درصد است.

نحوه­ خرید بیمه ترنم باران

اگر شما هم علاقمند به یک سرمایه‌­گذاری بی­‌دغدغه، کم‌ریسک و سودآور هستید توصیه می‌­کنیم فرصت را از دست ندهید و با مراجعه به سایت بیمه­ باران به نشانی https://baraninsurance.com/ از خدمات این سایت در زمینه­ صدور بیمه‌­نامه­ آنلاین، محاسبه­ حق بیمه و کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

 

کلیدواژه ها: بیمه عمر بیمه زندگی سرمایه گذاری بیمه ترنم ثروت سرمایه
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است