وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

بیمه تبسم باران

مقدمه

صنعت بیمه به‌منظور پوشش ریسک­‌های مختلفی که در زندگی با آن‌­ها سروکار داریم به وجود آمده است. امروزه درصد بسیار قابل‌توجهی از ریسک‌­های موجود در زمینه‌­های مختلف در سطح دنیا، قابلیت پوشش از طریق بیمه‌نامه‌های مختلف را دارند. یکی از انواع بیمه‌­نامه­‌های بسیار ارزنده­، بیمه‌های عمر و سرمایه­‌گذاری است. شرکت بیمه­ باران منطبق بر رسالت خود در راستای توسعه­ صنعت بیمه به ویژه بیمه‌های زندگی و همچنین افزایش عایدی و پوشش مطلوب‌­تر ریسک افراد جامعه، دارای محصولاتی انحصاری در زمینه­ بیمه­‌های عمر و سرمایه­گذاری است. در این نوشتار قصد آن را داریم تا به معرفی و تبیین یکی از این محصولات تحت عنوان بیمه تبسم باران بپردازیم.

بیمه­ زندگی یا بیمه­ عمر چیست؟

اکثر افراد جامعه ممکن است در خصوص آینده و اتفاقات پیش رو نگرانی‌­هایی داشته باشند و به دنبال پوشش ریسک‌­های موجود در این زمینه باشند. در این‌خصوص بیمه­‌های زندگی یا بیمه­ عمر در شرایط مختلف می­تواند خدماتی را به افراد ارائه دهند. این بیمه‌­نامه­‌ها را در یک نگاه و دسته‌­بندی کلی می‌­توان به دو بخش بیمه‌­نامه‌های اندوخته‌دار و بدون اندوخته تقسیم‌­بندی کرد. البته بیمه‌­های زندگی با در اختیار داشتن پوشش‌های دیگر در تلاشند پاسخ جامعی به رفع دغدغه افراد بدهند. پوشش‌­هایی مانند بیماری­‌های خاص (مانند سرطان و ...)، احتمال نقص عضو، ازکارافتادگی، فوت بر اثر حادثه و ... از جمله­ این موارد هستند. طرح تبسم بیمه­ باران از جمله بیمه‌­نامه‌­هایی است که پوشش‌­هایی در این زمینه را ارائه می­‌کند. در ادامه با جزئیات بیشتری از آن آشنا خواهیم شد؛ اما پیش از آن لازم است تا با مفهوم دیگری به‌عنوان بیمه‌­های سرمایه­‌گذاری آشنا شویم.

بیمه­ عمر و سرمایه­‌گذاری چیست؟

همانطور که از نام بیمه‌­های عمر سرمایه­‌گذاری مشخص است، این نوع بیمه ترکیبی از سرمایه­‌گذاری و پوشش ریسک است. در واقع با استفاده از این ابزار شما می‌­توانید ضمن پوشش ریسک­‌های مدنظرتان، عواید و بازدهی‌هایی نیز از طریق سرمایه­‌گذاری به دست بیاورید. در چنین شرایطی بخشی از وجوه پرداختی افراد به شرکت صادرکننده­ بیمه‌­نامه، صرف پوشش ریسک‌­های مطابق با بیمه­‌نامه و مابقی آن صرف سرمایه­‌گذاری در بازارهای مختلف خواهد شد. بیمه­ باران مفتخر است که با استفاده از بهترین ابزارهای موجود و همچنین بهره­‌گیری از تیم­های کارشناسی مجرب در زمینه­ سرمایه‌­گذاری، اقدام به ارائه­ خدمات در زمینه­ بیمه­‌های عمر و  سرمایه‌­گذاری می‌­کند.

از ویژگی­‌های متمایزکننده­ بیمه­ باران، ارائه­ سودهای علی‌الحساب و تضمینی در فواصل منظم است. برای آشنایی بیشتر با این محصول به خواندن ادامه دهید:  

بیمه­ تبسم باران

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بیمه‌نامه تبسم این است که در این بیمه‌نامه پنج نفر به ‌طور همزمان می‌توانند تحت پوشش‌‌های بیمه‌ای متنوع در بازه زمانی 5 تا 100 سالگی سن بیمه شده قرار بگیرند؛ به همین دلیل است که بیمه‌نامه تبسم یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پوشش خانواده است. در این صورت، اعضای خانواده ضمن بهره‌مندی از تنوع پوشش‌های بیمه‌ای از امکان پس‌انداز و سرمایه‌گذاری وجوه نیز بهره‌مند ‌شوند.

 

اصطلاحات رایج بیمه زندگی

پیش از آنکه با تبسم باران آشنا شوید، بهتر است برخی اصطلاح‌های صنعت بیمه را دقیق‌تر بشناسید:

اولین اصطلاح پرکاربرد در بیمه‌های زندگی بیمه‌­گر است. بیمه­‌گر در واقع همان شرکت بیمه­‌ای است که بر اساس قرارداد متعهد به رعایت و انجام تعهداتی که در آن ذکر شده، می‌شود.

 

بیمه­‌گزار شخص حقیقی یا حقوقی است که بیمه‌نامه را خریداری کرده و متعهد به پرداخت حق بیمه مطابق با شرایط تعیین‌شده به بیمه‌­گر هستند. طبیعتاً تمامی اختیارات بیمه‌­نامه نظیر بازخرید، برداشت از اندوخته، درخواست و دریافت وام و همین­طور دریافت خسارت متعلق به شخص بیمه‌­گزار است.

بیمه‌شده فردی است که مطابق بیمه‌­نامه و تحت‌تأثیر تصمیم بیمه­‌گزار و موافقت خود، حیات او به‌عنوان موضوع بیمه‌نامه تلقی خواهد شد و مشخصات او در بیمه‌­نامه ثبت خواهد شد. طبیعتاً این امکان وجود دارد که فرد بیمه شده همان شخص بیمه‌گزار باشد یا به عبارت ساده­تر یک شخص برای خودش اقدام به خرید بیمه‌­نامه­ داشته باشد.

در تشریح بیمه تبسم باران، با یک اصطلاح دیگر به عنوان ذخیره ریاضی هم برخورد خواهید داشت. مایلید با آن آشنا شوید؟ شرکت‌های بیمه‌گر با تجمیع حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند به مبلغی دست پیدا می‌کنند تا به واسطه آن بتوانند از پس تعهداتی که به فرد بیمه‌گزار وعده داده‌اند، بر بیایند. این مبلغ همان ذخیره ریاضی است که می‌تواند برای فرد بیمه‌گزار مزیت‌های متعددی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها، پرداخت وام به پشتوانه ذخیره ریاضی بیمه‌نامه‌های ترنم و تبسم است.

ویژگی‌­های بیمه‌­نامه­ تبسم باران

بیمه‌­نامه­ تبسم باران، دارای ویژگی‌­های متعدد و ارزنده‌­ای است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

معافیت مالیاتی در بیمه‌­نامه تبسم باران

تمامی بیمه‌­های عمر یا زندگی از معافیت مالیاتی برخوردار هستند که از آن می‌­توان به‌عنوان یکی از ویژگی‌­های مطلوب این بیمه‌­نامه‌­ها یادکرد. طبیعتاً بیمه‌­نامه­ تبسم باران نیز از قاعده مستثنی نبوده و از معافیت مالیاتی برخوردار است.

تبسم؛ بهترین محصول سرمایه‌گذاری برای خانواده

در طرح تبسم باران افراد می‌­توانند تا سقف ۵ نفر را هم­زمان و در قالب یک بیمه‌­نامه، بیمه کنند. این ویژگی سبب می­‌شود تا این طرح برای خانواده‌­ها به‌عنوان یک گزینه­ بسیار مطلوب برای خرید بیمه و همین­طور سرمایه‌­گذاری به‌صورت توأمان تلقی شود.

سود تضمینی و سود مشارکت در منافع

این بیمه‌نامه علاوه بر سود تضمینی از سود مشارکت در منافع نیز بهره‌مند است. شرکت، سود مشارکت را هر ماه به صورت علی‌الحساب محاسبه می‌کند و آن را به صورت علی الحساب به حساب بیمه‌گزاران انتقال می‌دهد. سپس در پایان هر سال، در صورت محقق شدن سود مشارکتی بیشتر از سود مشارکتی که پیش از این علی‌الحساب اعمال شده بود، مابه‌التفاوت آن با سود اعمال‌شده به صورت قطعی محاسبه و به حساب بیمه‌گزاران اعمال می‌شود.

امکان دریافت تسهیلات متناسب باارزش بازخرید بیمه­نامه

یکی دیگر از جذابیت‌­های اصلی این بیمه‌­نامه این است که مطابق با شرایط عمومی بیمه‌­نامه، بیمه­‌گزار می‌­تواند بیمه­ خود را بازخرید کرده یا متناسب با ۹۰ درصد ارزش آن پس از طی شدن دوره دو ساله کامل، تقاضای دریافت وام داشته باشد.

انعطاف در فواصل زمانی پرداخت حق بیمه

به جهت رفاه حال افراد بیمه شده در طرح تبسم باران، افراد می­‌توانند حق بیمه خود را در زمان­‌بندی­‌های متفاوت و منعطفی پرداخت کنند. در این بیمه‌­نامه، امکان پرداخت حق بیمه در فواصل زمانی ماهانه، دوماهه، سه‌­ماهه، چهارماهه، شش‌ماهه و سالانه و حتی یکجا نیز وجود دارد.

چه میزان از حق بیمه­ پرداختی در بیمه‌­نامه­ تبسم باران صرف سرمایه­‌گذاری خواهد شد؟

از آنجایی‌که در طرح تبسم باران، پوشش‌­های متعددی در زمینه‌­های مختلف وجود دارد و در آن به پوشش امراض نیز توجه شده است، میزان وجه سرمایه‌­گذاری شده و میزان وجهی که به پوشش ریسک اختصاص داده می­‌شود در هر بیمه‌نامه متفاوت است. به عبارت ساده­‌تر می­‌توان گفت میزان وجوه مختص به سرمایه­‌گذاری کاملاً وابسته به گستره‌ای از پوشش‌­ها است که بیمه‌گزار در بیمه‌­نامه انتخاب می‌­کند. پس از کسر هزینه‌­های مختلف مربوط به پوشش‌­های متعدد مابقی وجوه به سرمایه‌­گذاری در بخش­‌های مختلف اختصاص خواهد یافت.

وجوه پرداختی در بیمه­‌نامه­ تبسم باران در چه محلی سرمایه‌­گذاری می­‌شود؟

ترکیب محل‌­های سرمایه‌گذاری طرح‌­های مختلف بیمه­ باران با یکدیگر تفاوتی ندارند و همه آن‌­ها به شکل واحد و مطابق با آیین‌­نامه‌­های موجود در این زمینه سرمایه­‌گذاری می‌­شوند. مطابق آیین‌نامه‌ شماره ۹۷ بیمه مرکزی، برای سرمایه‌­گذاری وجوه بیمه‌­گذاران محل­‌های به‌خصوصی با درصدهای به‌خصوصی در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن‌­ها اشاره خواهیم کرد.

مطابق مقررات بیمه‌­گر می‌­تواند حداقل ۲۰ و حداکثر ۶۰ درصد از ذخایر ریاضی و ۷۰ درصد از حقوق صاحبان سهام و ذخایر فنی را به امر سپرده‌­گذاری در بانک‌­ها و مؤسسات اعتباری مجاز اختصاص دهد.

در خصوص سرمایه­‌گذاری در اوراق اسلامی، حداکثر ۲۰ درصد ذخایر ریاضی و ۳۰ درصد حقوق صاحبان سهام و سایر ذخایر قابلیت سرمایه­گذاری دارند. البته در خصوص میزان تمرکز بر روی یک اوراق نیز دستورالعملی وجود داشته و تمامی وجوهی که به این بخش اختصاص داده می‌­شوند قابلیت سرمایه­‌گذاری در یک اوراق را ندارند.

ابزارهای پولی و مالی حداکثر ۱۰ درصد منابع را می­‌توانند به خود اختصاص دهند و هر ابزار نیز نهایتاً ۵۰ درصد از کل وجوه این بخش را می­تواند به خود اختصاص دهد.

حداکثر ۴۰ درصد منابع نیز اجازه­ سرمایه­‌گذاری در سهام شرکت‌­های بورسی و فرابورسی را دارند و باز هم برای تمرکز بر یک شرکت یا یک صنعت خاص قواعد محدودکننده‌­ای وجود دارد.

برای سرمایه­‌گذاری در صندوق‌­های سرمایه­‌گذاری نیز حداکثر ۲۰ درصد ذخایر ریاضی و ۲۰ درصد حقوق صاحبان سهام مجاز به استفاده هستند. همچنین ۲۰ درصد کل منابع نیز به‌صورت حداکثری امکان سرمایه­‌گذاری در خارج از کشور را نیز دارند.

محل‌­های دیگری نیز برای سرمایه­‌گذاری این وجوه وجود دارند که ما به‌اختصار به مهم­‌ترین موارد آن اشاره کردیم. حال ممکن است این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که مجموع درصدهای مطرح شده بیش از ۱۰۰ هستند. در پاسخ باید گفت تمامی موارد به‌صورت حداقلی و حداکثری مطرح شدند و به‌عنوان یک طیف برای سرمایه­‌گذاری مطرح می‌­شوند.

 

نحوه خرید بیمه تبسم باران

اگر علاقمند به سرمایه­‌گذاری کم‌ریسک و بی­‌دغدغه در کنار پوشش بیمه­‌ای مدنظر خود هستید، طبیعتاً بیمه­ تبسم باران می‌­تواند گزینه مطلوبی برای شما باشد. برای خرید این بیمه‌­نامه می‌­توانید به نمایندگی­‌ها و دفاتر فروش بیمه باران مراجعه کرده یا از طریق مراجعه به سایت بیمه­ باران به نشانی https://baraninsurance.com/ اقدام به خرید بیمه‌­نامه کنید.

جمع‌­بندی بیمه تبسم باران

در این نوشتار به معرفی و همچنین ارائه توضیحات در خصوص طرح تبسم باران پرداختیم. این محصول بیمه­ باران امکان سرمایه­‌گذاری و بهره­‌گیری از پوشش‌­های مختلف بیمه‌­ای را برای افراد به ارمغان آورده و سود تضمینی و همین­طور سود مشارکتی را نیز در اختیار آن­‌ها قرار می‌­دهد. به واسطه­ تخصیص سود تضمینی این طرح از منظر سرمایه­‌گذاری، جز سرمایه‌­گذاری­‌های کم‌ریسک تلقی شده و به واسطه­ اختصاص سود مشارکت تبدیل به گزینه‌­ای جذاب برای سرمایه­‌گذاری خواهد شد. اگر هنوز هم در خصوص خرید این بیمه‌­نامه تردید دارید توصیه می­‌کنیم از طریق لینک زیر با مشاوران ما در تماس باشید:


درخواست مشاوره

 

کلیدواژه ها: بیمه عمر بیمه زندگی بیمه ترنم باران بیمه تبسم باران سرمایه گذاری بیمه عمر و سرمایه پس انداز
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است