وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

بهترین سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون

سرمایه‌گذاری امری است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. این روزها با بالارفتن نرخ تورم، همه‌ی افراد جامعه در پی این هستند که یک سرمایه‌گذاری موفق داشته باشند و طبیعتاً بسیاری از افراد سرمایه‌ی کمی برای این کار در اختیار دارند. سرمایه‌گذاری روشی برای حفظ ارزش پول و جلوگیری از افت قدرت خرید است. آن­طور که تجربه­ ها نشان می­ دهد، همان قدر که سرمایه‌گذاری می ­تواند سودمند باشد، درصورتی‌که این کار غیراصولی انجام شود می‌تواند ضررهای بزرگی از خود برجای گذارد. در این مقاله قصد داریم پیرامون بهترین سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون صحبت کنیم و جزئیات آن را زیر ذره‌بین بیمه‌ باران قرار دهیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

محدودیت‌ها

سرمایه‌گذاری با پول کم محدودیت‌های زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به عدم امکان سرمایه‌گذاری در برخی بازارها اشاره کنیم. در ادامه به بازارهایی که در آن نمی‌توانیم با ۵ میلیون سرمایه‌گذاری کنیم اشاره خواهیم کرد.

بازار مسکن: بازار مسکن در کنار جذابیت‌های خود دو ویژگی برجسته دارد. اولین مورد به نقدشوندگی پایین این بازار اشاره دارد. مورد بعدی به محدودیت سرمایه‌گذاری در آن که ناشی از حداقل سرمایه‌ی لازم برای شروع سرمایه‌گذاری است، مربوط می‌شود. در واقع برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار املاک با نگاهی خوش‌بینانه به مبلغی بالاتر از ۵۰۰ میلیون تومان نیاز دارد و این رقم ۱۰۰ برابر بالاتر از ۵ میلیون تومان است.

بازار خودرو: همان گونه که درباره‌ی بازار مسکن توضیح دادیم، برای ورود به بازار خودرو نیز به مبلغی بسیار بالاتر از ۵ میلیون تومان نیاز داریم و احتمالاً با ۵ میلیون تومان تنها می‌توان برخی از قطعات مصرفی خودرو را خریداری کرد.

یک پیشنهاد ویژه

همان‌طور که گفته شد سرمایه‌گذاری با پول کم دارای محدودیت‌هایی است. از طرفی بسیاری از افراد هستند که قصد سرمایه‌گذاری با پول کم در بازه­ی بلندمدت را دارند. البته زمانی سرمایه‌گذاری در بلندمدت بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد که حاشیه سود آن درصد جذاب‌تری را به ما نشان دهد. یکی از گزینه‌های قابل‌توجه برای سرمایه‌گذاری با پول کم استفاده از طرح‌های سرمایه‌گذاری شرکت بیمه‌ی باران است. در ادامه به توضیح مختصر یکی از این طرح‌ها خواهیم پرداخت. همچنین برای مشاهده‌ی همه‌ی طرح‌های سرمایه‌گذاری این شرکت می‌توانید وارد این صفحه شوید.

جزئیات بیمه‌ی زندگی ترنم باران

یکی از پرطرفدارترین محصولات بیمه‌ باران، طرح ترنم باران است. این طرح سرمایه‌گذاری قابلیت سرمایه‌گذاری با پول کم را دارا است. همچنین در این طرح که به طور اختصاصی به شرکت بیمه‌ باران تعلق دارد چیزی حدود ۹۵ درصد از سرمایه به طور مستقیم وارد چرخه سرمایه‌گذاری می‌شود. بیمه‌ زندگی ترنم باران از نکات مثبت قابل‌توجه دیگری هم برخوردار است که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

  1. سرمایه‌گذاری بدون نیاز به دانش‌های مالی: یکی از ارکان اساسی سرمایه‌گذاری و کسب سود پایدار در بلندمدت، برخورداری از دانش مالی است. اما شما با استفاده از این طرح سرمایه‌گذاری، می‌توانید بدون حتی کوچک‌ترین و کمترین میزان از دانش مالی، با خیالی راحت اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.
  2. سود تضمین شده: یکی از نکات بسیار خوب این طرح آن است سرمایه­گذاران در آن از بازدهی تضمینی مشخصی برخوردار خواهند بود.
  3. تضمین اصل سرمایه: با استفاده از این محصول شما می‌توانید اصل سرمایه‌ی خود را تضمین کنید. آن هم در زمانی که بازارهای مالی نوسانات زیادی دارند و اگر شما بی‌پروا عمل کنید، احتمال ازدست‌رفتن بخشی از اصل سرمایه وجود دارد.

زودبازده‌ترین سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون

به طور معمول هرچه قدر ریسک یک سرمایه‌گذاری پایین‌تر باشد، بازدهی آن نیز پایین‌تر خواهد بود. این امر در مورد مدت‌زمان مورد انتظار برای بازدهی نیز صدق می‌کند. معمولاً در بازارهایی که نوسان بیشتری دارند، مانند بازار رمزارزها یا بازار سهام، امکان رسیدن به بازدهی بالاتر در مدت‌زمان کمتر وجود دارد؛ اما این را هم نباید نادیده گرفت که در این حالت امکان ازدست‌رفتن سرمایه نیز بیشتر خواهد بود. به­طور مثال زمانی که شما در بازار طلا سرمایه‌گذاری می‌کنید، احتمال اینکه با سود یا ضرری قابل‌توجه در کمتر از یک هفته مواجه شوید بسیار پایین است. از طرفی اما انتظار ندارید که سرمایه‌ی شما یک بازدهی بسیار سریع و مناسب داشته باشد. در سوی دیگر اما هنگامی که شما در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاری می‌کنید باتوجه‌به نوسان بسیار بالای آن بازار می‌توانید این انتظار را داشته باشید که سرمایه‌گذاری شما در مدت‌زمان بسیار کمی بازدهی مناسبی را از خود به‌جای بگذارد. پس به‌طورکلی می‌توانیم این‌طور بگوییم که بازارهایی که نوسان و ریسک بالاتری دارند این قابلیت را دارا هستند که در مدت‌زمان کوتاه‌تری سرمایه‌گذاری ما را با سود روبه‌رو سازند.

کم‌ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون

بدون شک برای کم‌ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری، سرمایه­گذاری در بانک یا سپرده‌های بانکی به ذهن هر فرد خطور می­کند. برای اینکه یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک با ۵ میلیون داشته باشیم نیز این مورد وجود دارد. افراد مختلف می‌توانند از طریق سپرده‌های بانکی کوتاه یا بلندمدت اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. همچنین این قابلیت وجود دارد که سرمایه‌گذاران ضمن استفاده از ابزارهای مالی مربوط به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم، اقدام به سرمایه‌گذاری کم‌ریسک حتی با سرمایه‌های کوچک کنند. برای این کار کافی است سرمایه‌گذاران واحدهای مربوط به صندوق‌های درآمد ثابت را خریداری کنند؛ البته در مقاله‌ای جداگانه به‌صورت کامل به بررسی این نوع صندوق پرداخته‌ایم و از مزایا و معایب آن گفته‌ایم. دررابطه‌با سرمایه‌گذاری کم‌ریسک باید این نکته را یادآور شویم که باتوجه‌به فاصله‌ی میان نرخ بهره و تورم اگر شما اقدام به سرمایه‌گذاری در بانک نمایید، نمی‌توانید در حفظ ارزش پول خود موفق ظاهر شوید. در واقع بالاتر بودن نرخ تورم نسبت به سود سپرده‌های بانکی باعث کاهش ارزش پول شما در دوره‌های زمانی بعدی خواهد شد.

استفاده از ابزارهای مالی و سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

شاید سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون محدودیت‌هایی داشته باشد؛ اما دست سرمایه‌گذاران در استفاده از ابزارهای مالی باز است و می‌توانند از طریق آن برخی از محدودیت‌ها را دور بزنند. به‌عنوان‌مثال با استفاده از صندوق املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاران می‌توانند در بازار مسکن به‌صورت غیرمستقیم با مبالغ بسیار اندک سرمایه‌گذاری نمایند. همچنین افراد مختلف می‌توانند با چیزی حدود ۵۰۰ هزارتومان در صندوق‌های سهامی سرمایه‌گذاری کنند و از مزایا و بازدهی یک پرتفوی متنوع بورسی برخوردار شوند.

بنابراین، سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون به‌طورکلی نمی‌تواند مانع ما در مسیر سرمایه‌گذاری شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند به واسطه‌ی ابزارهای مختلف مالی بسیاری از این محدودیت‌ها را دور بزنند.

اهمیت یادگیری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که پیرامون سرمایه‌گذاری کم‌ریسک وجود دارد اهمیت دانش سرمایه‌گذاری است. بگذارید با یک مثال ساده به توضیح این مورد بپردازیم. هنگامی که شما ۵ میلیون تومان در اختیار دارید و یک هدف مالی در ذهن خود دارید که فاصله‌ی بسیار زیادی از آن دارید، برای رسیدن به هدف مالی خود ناچار به بالابردن ریسک سرمایه‌گذاری هستید. حال اگر این ریسک به‌صورت مدیریت نشده اتفاق بیفتد باعث می‌شود تا احتمال ازدست‌رفتن سرمایه و ضرر کردن شما به‌صورت غیرعقلایی افزایش پیدا کند. در نتیجه احتمال شکست سرمایه‌گذاری شما بالاتر می‌رود و این امکان وجود دارد که دیدگاه شما نسبت به سرمایه‌گذاری تغییر پیدا کرده و در دوره‌های زمانی بعدی تاحدامکان از بازاری که در آن پول خود را از دست داده‌اید، دوری کنید. پس اگر آن بازار مدتی بعد در شرایط خوبی قرار گیرد به دلیل این اتفاق احتمالاً شما حاضر به سرمایه‌گذاری در آن نخواهید بود و آن فرصت را از دست خواهید داد. حال اگر شما از دانش خوبی برخوردار باشید احتمالاً در ابتدای مسیر به‌صورت صحیح ریسک خود را مدیریت می‌کنید و در ادامه نیز ضمن شناخت بهتر فرصت‌های سرمایه‌گذاری، حداکثر بازدهی ممکن از بازار را می‌توانید از آن خود کنید.

 در اینجا چیزی که به‌وضوح اهمیت آن قابل‌لمس است، دانش سرمایه‌گذاری و نقش آن در موفقیت‌های مالی و سرمایه‌گذاری است.

کلام آخر پیرامون بهترین سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون

در این مطلب سعی کردیم که تمام نکات مربوط به بهترین سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون را به زبانی ساده توضیح دهیم. به‌عنوان جمع‌بندی نیز باید به این مورد اشاره کنیم که اگرچه سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون محدودیت‌های زیادی دارد و از طرفی بازدهی آن، آن‌چنان به چشم نمی‌آید؛ اما بالاخره باید سرمایه‌گذاری را از جایی شروع کرد و نباید قدرت پول کم خود را در بلندمدت نادیده بگیریم. از سوی دیگر می‌توانیم این را بگوییم که سرمایه‌گذاری با ۵ میلیون و به‌طورکلی سرمایه‌گذاری با پول کم به ما این امکان را می‌دهد که با دستی بازتر ریسک کنیم و اگر این ریسک به‌صورت مدیریت شده و اصولی انجام پذیرد، می‌توانیم به بازدهی بسیار مطلوبی دست پیدا کنیم. در کنار همه‌ی نکات گفته‌شده به‌عنوان آخرین جمله باید بگوییم که از نقش دانش مالی در رسیدن به سودهای پایدار در بلندمدت هرگز غافل نشوید.

کلیدواژه ها:
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است