وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

 4 توصیه طلایی از وارن بافت 

اگر کمی به دنیای سرمایه‌گذاری علاقمند باشید محال است که نام وارن بافت را نشنیده باشید. مرد ثروتمندی که بیشتر عمر خود را به سرمایه‌گذاری و آموزش آن اختصاص داده و الگوی بسیاری از سرمایه‌گذارانی است که وارد این عرصه می‌شوند. وارن بافت با سرمایه 60 میلیارد دلاری‌اش همیشه در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد و بلد است از زیر سنگ هم پول در بیاورد. او در سرمایه‌گذاری هوشمندانه رفتار می‌کند و همین ویژگی باعث شده در چهارگوشه دنیا نامش به عنوان یک سرمایه‌گذار موفق شناخته شده باشد. او چند توصیه ساده و کاربردی دارد که بارها بر آن‌ها تاکید کرده است؛ دوست دارید با این توصیه‌ها آشنا شوید؟

 

 

  • همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذار

 بافت بارها در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایش به این اشاره کرده که بهترین روش برای سرمایه‌گذاری پایبند ماندن به همان ضرب‌المثل قدیمی است که توصیه می‌کند تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نگذاریم. به گفته او اگر در یک سرمایه‌گذاری بازدهی مطلوب را نگرفتیم، احتمال اینکه در یک سرمایه‌گذاری دیگر بازدهی بالایی داشته باشیم بیشتر است.

 

  •      از بیمه زندگی غافل نشو

 یکی از توصیه‌های اکید او برای ثروت‌اندوزی و تامین آتیه، خرید بیمه‌ زندگی است. او که صاحب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه زندگی در جهان است، اعتقاد دارد پرداخت حق بیمه را نباید هزینه دانست بلکه یک سرمایه‌گذاری پیوسته، موثر و کارآمد است که در سراشیبی زندگی به کار می‌آید. به اعتقاد او، بیمه یکی از مهم‌ترین راهکارهایی است که همه اشخاص اعم از ثروتمند یا فقیر باید به اندازه درآمد خود به فکرش باشند.

 

  •      هزینه‌هایت را کنترل کن

بافت برخلاف ثروت افسانه‌ایش، ساده‌زیست است و هنوز در خانه‌ای که چند دهه پیش به قیمت 31 هزار دلار خریده، زندگی می‌کند. البته منظور او این نیست که با مشقت و سختی زندگی کرد و چشم بر آسایش بست؛ بلکه او اعتقاد دارد که هرچقدر هم که ثروتمند باشید باید به فکر کنترل هزینه‌ها باشید و اجازه ندهید فهرست بلندبالای مخارج از درآمد پیشی بگیرد.

 

  •      پس‌انداز کردن را از همین امروز آغاز کن

این سرمایه‌گذار مشهور باور دارد پس‌انداز کردن و سرمایه‌گذاری را نباید به آینده موکول کرد. به گفته او با کمترین مبلغ هم می‌توان نخستین گام سرمایه‌گذاری را برداشت. برای شروع اصلا به مبلغ پس‌انداز خود فکر نکنید، بلکه به این فکر کنید دانه کوچکی که امروز در زمین خواهید کاشت در آینده به درخت تنومند و سرسبزی تبدیل خواهد شد که سایه‌سارش آسایش و رفاه‌تان را تامین خواهد کرد.

کلیدواژه ها: سرمایه گذاری وارن بافت
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است