وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

کلاه برداری بیمه عمر

افرادی که مشغول به کار هستند و سرپرست خانواده به‌حساب می‌آیند همواره به دنبال ایجاد شرایط امن مالی برای خود و خانواده خود هستند . یکی از راه های تضمین شرایط و امنیت مالی خانواده و خود فرد استفاده از بیمه عمر است. همه می‌دانیم که این روزها بیمه عمر توانسته اعتماد افراد زیادی را به خود جلب کند و این مهم بی‌دلیل نیست. با کسب اطلاعات کامل می‌توانید شما نیز از مزایای آن در بیمه باران بهره‌مند شوید.

به‌صورت کلی از اصلی‌‌ترین دلایل پر استفاده بودن بیمه عمر می‌توان به تامین آتیه و سرمایه در هنگام بازنشستگی از کار افتادگی یا پیری، حمایت از اعضا خانواده در هنگام وقوع حادثه برای سرپرست خانواده و حمایت از خانواده با پوشش‌های خاص برای جبران ضرر‌های مالی اشاره کرد. در این مطلب می‌خواهیم در مورد کلاه برداری بیمه عمر مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم.

برای توضیحات کامل در ارتباط با انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد شوید.

کلاهبرداری در بیمه عمر

به‌صورت کلی امروزه تعدادی از افراد به بیمه عمر به شکل شیوه‌ای برای کلاهبرداری نگاه می‌‌کنند و دیدگاه درستی نسبت به این نوع بیمه ندارند. متاسفانه رسانه‌ها فقط توانسته‌اند بیمه‌ها را به مردم معرفی کنند و نتوانسته‌اند ذهنیت درستی درباره بیمه عمر به مردم القا کنند. اما به‌صورت کلی اگر بخواهیم کلاه برداری بیمه عمر را شرح دهیم در دو دیدگاه می‌توانیم آن را بررسی کنیم.

1.در بیمه‌های عمر در واقع این موضوع مطرح می‌شود که پول شما به همراه سود پول شما به شما بازگردانده می‌شود. موضوعی که اینجا ذهن افراد را درگیر می‌کند این است که چگونه این اتفاق می‌افتد؟ آیا این شرکت بیمه بعد از سی سال هنوز پابرجا هست یا خیر؟ چگونه این شرکت می‌تواند پولی که این افراد در طی سی سال پرداخت کرده‌اند را به همراه سودش به این افراد بازگردانند؟

2.افرادی هستند که با راه انداختن دفترهای بیمه صوری به فروش بیمه‌های تقلبی می‌پردازند که هیچ‌گونه تضمینی برای اتفاق افتادن این قرارداد‌ها نیست. تعدادی از روش‌هایی که این افراد با استفاده از آن‌ها به کلاه برداری بیمه عمر می‌پردازند در زیر مطرح می‌شود و برای هرکدام راه‌حل‌هایی مطرح می‌شود.

بیان نکردن تمامی واقعیت

یک نمایندگی معتبر در ابتدا به شما تمام واقعیت‌های بیمه عمر را می‌گوید. این به شما کمک می‌کند تا بدانید چه شرایطی برای استفاده از این بیمه لازم است. همچنین، آن‌ها به شما هشدار می‌دهند که اگر چیزی را الان کتمان کنید، در آینده با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

این نمایندگی‌های معتبر به سود خود فکر نمی‌کنند و اولویت آن‌ها رضایت فرد است. آن‌ها متوجه این موضوع هستند که اگر چیزی را در ابتدا کتمان کنند، عواقب بدی در انتظارشان خواهد بود.

اما، در مقابل، مکان‌های نامعتبر فقط به سود خود فکر می‌کنند و به شخص فقط پول و سود را وعده می‌دهند. آن‌ها بدون در نظر گرفتن شرایط و مشکلات، بلافاصله بیمه را به شما می‌فروشند و در نهایت پول و سود خود را دریافت می‌کنند.

بنابراین، بهتر است با یک نمایندگی معتبر همکاری کنید که به شما در ابتدا تمام واقعیت‌ها را بگوید و به شما کمک کند تصمیم درستی بگیرید. ما در بیمه باران می‌توانیم به شما کمک کنیم تا در ایمن‌ترین حالت، از مزایای این خدمت بهره‌مند شوید.

وعده‌های دروغین مثل دریافت سود بیشتر با تعداد سال پرداخت هزینه بیمه کمتر

این وعده‌ها در واقع یکی از روش‌های کلاهبرداری هستند که افراد را به سرمایه‌گذاری در بیمه عمر تشویق می‌کنند. آن‌ها با ارائه وعده دریافت سود بالا در مدت زمان کمتر از ۵ سال، توجه مردم را جلب می‌کنند. اما در واقع، بیمه عمر یک سرمایه گذاری بلند مدت است و در ماه‌های ابتدایی هیچ سود قابل توجهی واریز نمی‌شود.

به‌علاوه، مبلغ واریز شده توسط شخص، خیلی بزرگتر از سود است که در طول زمان به دست خواهد آمد. به عبارت دقیق‌تر، شخص باید مبلغ قابل توجهی را به‌عنوان حق بیمه پرداخت کند؛ این مبلغ بسیار بزرگ‌تر از هر سود قابل تصور است.

این نکته نشان‌دهنده قابل تامل است که بیمه عمر یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و نباید انتظار سود قابل توجه در مدت زمان کوتاهی داشت. در این صورت باید به کلاه برداری بیمه عمر پی برد و از امضای هر برگ و واریز هر هزینه‌ای امتناع کرد.

علاوه‌بر این، بیمه عمر همچنین شرایط خاص خود را برای درمان دارد که در قرارداد نوشته شده است. این شروط معمولاً شامل محدودیت‌ها و استثناءهایی است که افراد یا شرکت‌های سودجو به طور کامل آن‌ها را به مشتریان اعلام نمی‌کنند. بنابراین، قبل از سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، بهتر است قوانین و شروط را به دقت مطالعه کنید و با یک مشاور مالی حرفه‌ای صحبت کنید تا از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید.

طرح تبسم باران چیست؟

خرید فقط از حساب اصلی شرکت - کلاه برداری بیمه عمر

پرداخت حق بیمه عمر تنها باید به حساب اصلی شرکت انجام شود و هیچگونه نمایندگی یا فرد دیگری نباید شماره حساب خود را برای واریز مبلغ بدهد. پس از خرید بیمه عمر، یک کد به شما اعطا می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید به سایت اصلی شرکت، بانک یا دستگاه‌های ATM مربوطه مراجعه کنید و مبلغ ماهانه حق بیمه عمر خود را پرداخت نمایید.

فروش بیمه بدون کد بیمه(کد یکتا یا کد اعتبار بیمه مد نظر)

بیمه یک نوع کالای پیش پا افتاده نیست که بتوان آن را از هر فروشگاه تازه تاسیسی که اعتبار آن توسط بیمه مرکزی و ارگان‌های دولتی تایید نشده، خریداری کرد. هر نمایندگی باید دارای کد نمایندگی و کد کارگزاری باشد.

با وارد کردن این کدها در سایت سنهاب، اطلاعات شرکت و نماینده مورد نظر به‌صورت قانونی و فعال برای مشاهده نمایش داده می‌شود. همچنین، تمام بیمه‌نامه‌ها دارای یک کد یکتا هستند که این کدها در بیمه مرکزی استفاده می‌شوند. شما هم می‌توانید با استفاده از سامانه سنهاب، این کدها را پیگیری کنید و از کلاه برداری بیمه عمر در امان باشید.

امنیت در خرید

به‌صورت کلی تمامی شرکت‌های بیمه‌ای که دارای  کد شرکت و کد نمایندگی و در قراردادهای خود کد بیمه‌نامه هستند و توسط بیمه مرکزی تایید شده اند قابل اعتماد هستند و پس از سرمایه‌گذاری اتفاق خاصی برای سرمایه افراد نمی افتد اما  در قانون چند ماده وجود دارد که برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سود جو و اطمینان خاطر افراد در خرید بیمه وضع شده اند.

اوراق مشارکت چیست؟

 ماده ۳۷

ثبت هر مؤسسه بیمه در کشور ایران موکول به ارائه پروانه تأسیس که از طرف بیمه مرکزى صادر می‌شود خواهد بود. همچنین ثبت هر تغییرات بعدى در اساسنامه و میزان سرمایه و سهام مؤسسات بیمه‏ اى که به ثبت رسیده باشند، موکول به ارائه موافقت بیمه مرکزى  می‌باشد.

بر اساس این ماده قانونی تمام شرکت‌های بیمه خصوصی و دولتی، تحت نظارت مستقیم بیمه مرکزی هستند و ثبت و تأسیس آنها فقط  توسط بیمه مرکزی امکان پذیر است. می‌توان گفت کلاه برداری بیمه عمر با این شرایط نمی‌تواند اتفاق بیافتد و خیال شما از این بابت می‌تواند آسوده باشد.

ماده ۶۰

اموال شرکت‌های بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد ۳۶ و ۴۶ قانون تأسیس بیمه و بیمه گری، تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏ گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است. در میان رشته‏‌هاى مختلف بیمه‌ای ، حق تقدم با بیمه عمر است.

بر اساس این قانون، در صورت ورشکستگی یک شرکت بیمه، تعهدات بیمه نامه‌های آن شرکت بیمه توسط بیمه مرکزی پرداخت می‌شود. علاوه بر این، حقوق بیمه گذاران عمر در صورت ورشکستگی شرکت، در اولویت قرار دارند و قبل از تسویه هرگونه بدهی حتی به دولت، بانک‌ها یا سایر طرف‌های دارای سفته یا هرگونه اوراق بدهکار پرداخت می‌شود.

ماده۷۱ 

تمام شرکت‌های بیمه فعال در ایران موظف هستند که ۲۱ درصد از فعالیت‌های خود در زمینه بیمه‌های زندگی (شامل بیمه عمر و تامین آتیه) را به بیمه مرکزی، یعنی بیمه اتکایی، واریز کنند. این قانون نشان می‌دهد که ۲۱ درصد از حق بیمه‌های مربوط به بیماران عمر که یک شرکت بیمه از بیماران خود دریافت می‌کند، به صورت مستقیم به حساب بیمه مرکزی وارد می‌شود.

جمع بندی پیرامون کلاه برداری بیمه عمر

یکی از بیمه‌های پرطرفدار در کشور، بیمه عمر است که ما در این مطلب در مورد کلاه برداری بیمه عمر صحبت کردیم. با توجه به اینکه شما به طور کامل مطالبات و نکات مربوط به سابقه و صداقت شرکت بیمه را در نظر می‌گیرید، دیگر نیازی به نگرانی از این مسئله نخواهید داشت. تیم کارشناسان بیمه باران همواره در کنار شما حضور دارند تا با ارائه اطلاعات لازم، شما را در خرید انواع بیمه های مختلف هدایت کنند.

برای ورود به صفحه اصلی وارد شوید.

کلیدواژه ها:
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است