وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

زیر و بَم بیمه زندگی ترنم باران

زیر و بَم بیمه زندگی ترنم باران برای کسانی که از بیمه چیزی نمی‌دانند!

 

قبل از آشنایی با بیمه ترنم باران، باید بدانید بیمه زندگی چیست؟ بیمه‌ زندگی قراردادی است میان شرکت بیمه و فرد که به موجب آن، فرد به ازای پرداخت حق بیمه (به صورت ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه... سالانه و یکجا) از تعهد شرکت بیمه در برابر وقایعی مانند بیماری، مرگ، از کارافتادگی، نقص عضو و... بهره‌مند می‌شود یا در صورت تمایل به پس‌انداز سرمایه خود را به اضافه میزان سودی که به آن تعلق گرفته به صورت یکجا یا مستمری دریافت می‌کند (در صورت فوت هم شخص ثالثی که خود فرد تعیین کرده این سرمایه را دریافت می‌کند).

مزیت خرید بیمه زندگی نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری

بسیاری از افراد تصور می‌کنند سرمایه‌گذاری مختص به ثروتمندان است اما واقعیت این است که همه انسان‌ها با هر میزان درآمدی می‌توانند هرچند با قدم‌های کوچک در مسیر سرمایه‌گذاری قدم بگذارند. برخی تصور می‌کنند سرمایه‌گذاری نیازمند اشراف به علم اقتصاد و بازارهای مالی است. اگرچه این تصور اشتباه نیست اما روش‌هایی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که هم میزان بازدهی بالایی دارند و هم نیاز به تخصص و دانش مالی ندارند. بیمه‌ زندگی یکی از بهترین روش‌هاست که مزایای متعددی دارد و همین باعث شده روزبه‌روز بر اهمیت آن افزوده شود. در ادامه چند ویژگی منحصر به فرد این مدل سرمایه‌گذاری را می‌خوانید:

  1. سرمایه‌گذاری بدون دانش تخصصی

خرید بیمه‌های عمر و زندگی یکی از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در جهان است. خرید بیمه عمر نیاز به دانش تخصصی ندارد و همین که موارد و مفاد بیمه‌نامه خود را با دقت مطالعه کنید، کفایت می‌کند. بیمه‌های زندگی در کشورهای پیشرفته با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم روبه‌رو شده‌اند و این روند رفته‌رفته رو به افزایش هم است. یکی از مهم‌ترین علت‌های این استقبال این است که لازم نیست شما در حوزه‌های اقتصادی متخصص باشید، بلکه با خرید بیمه‌نامه سرمایه‌ای که خود مشخص کرده‌اید را در اختیار کارشناسانی قرار می‌دهید که در نهایت شفافیت و در چارچوب ضمانت و قانون‌مداری سرمایه شما را افزایش دهند.

  1. 2. تضمین اصل سرمایه

همه می‌دانیم که در سرمایه‌گذاری‌هایی مانند بورس، مسکن، ارز و طلا ریسک‌های مختلفی وجود دارد و گاه حتی ممکن است نه تنها سودی نصیب افراد نشود بلکه اصل سرمایه هم با تهدید روبه‌رو شود. اما شرکت‌های بیمه عمر و زندگی موظف هستند اصل سرمایه شما در هر زمان که اراده کردید به شما بازگردانند.

  1. 3. سود تضمینی

یکی دیگر از جذابیت‌های سرمایه‌گذاری با بیمه‌های زندگی این است که از معدود روش‌هایی است که پرداخت درصدی از سود را به بیمه‌شده تضمین می‌کند. در این صورت، شما نه تنها خیالتان از بابت دریافت اصل سرمایه‌تان راحت است بلکه اطمینان دارید از مقدار سود تضمینی هم برخوردار می‌شوید.

  1. 4. رعایت اصل شفافیت

سرمایه‌گذاری با بیمه‌های زندگی یکی از روشن‌ترین و شفاف‌ترین روش‌های ثروت‌اندوزی است. شرکت‌های بیمه موظف هستند در بازه‌های زمانی مشخص، کارنامه شفاف و روشنی از مسیر سرمایه‌گذاری و اندوخته بیمه‌شده را به او اطلاع دهند. بر همین اساس، فرد بیمه‌شده به خوبی می‌داند سرمایه‌اش در چه مسیری قرار گرفته و چگونه به راه تعالی و رشد خود ادامه می‌دهد.

علیرغم همه این مزیت‌ها، نکته قابل توجه این است که شرکت بیمه، فقط بخشی از سرمایه‌ای که از فرد دریافت کرده را سرمایه‌گذاری می‌کند و بخشی از آن را كنار مي‌گذارد تا بتواند تعهدات آينده خود را جواب دهد.

 اما نوع تازه‌ای از بیمه‌های زندگی هم وجود دارند که صرفا با هدف سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه ایجاد شده‌اند که بیمه ترنم باران در این دسته قرار می‌گیرد. بیمه ترنم باران حدود 95 درصد از حق بیمه دریافتی را مستقیم وارد چرخه سرمایه‌گذاری می‌کند. بیمه ترنم باران، اصلی‌ترین محصول شرکت بیمه باران است که با مجوز بیمه مرکزی به مدت 2 سال در انحصار این شرکت قرار گرفته است؛ به این معنا که هیچ شرکت بیمه‌ای دیگری نمی‌تواند آن را ارائه کند.

این بیمه زندگی به شرط حیات محصول جامع و کاملی برای سرمایه‌گذاری است؛ می‌پرسید چرا؟ چون در شرایط تورمی کنونی، ارزش سرمایه و پول افراد را حفظ می‌کند و هم با سرمایه‌گذاری تخصصی بازدهی قابل قبولی در بازارهای مالی برای شما به همراه می‌آورد. ضمن اینکه اصل سرمایه به علاوه درصدی از سود را تضمین می‌کند و بیمه‌گزار از سود مشارکت نیز برخوردار می‌شود.

سود مشارکت یعنی چه؟ با خرید بیمه ترنم باران، سرمایه شما توسط کارشناسان خبره سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف مالی سرمایه‌گذاری می‌شود؛ سودی که از این سرمایه‌گذاری حاصل می‌شود شامل سود تضمینی و سود مازاد بر آن است که سود مشارکت نام دارد. اگرچه هیچ تضمینی برای میزان این سود وجود ندارد اما مرور میزان سودهای مشارکت در دوره‌های قبلی می‌تواند به شما کمک کند به چشم‌انداز روشن‌تری درباره پیش‌بینی این سود برسید.

ویژگی ممتاز این نوع بیمه زندگی این است که هر روز بر مبنای سود مشارکت علی‌الحساب 22 درصد، مبالغی به حساب شما واریز می‌شود. در پایان سال نیز بقیه سود مشارکت محاسبه و به ذخیره ریاضی اضافه می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ترنم باران این است که بازدهی آن هر ماه اعلام می‌شود و بیمه‌گزار می‌تواند به صورت مستمر و شفاف از مسیر سرمایه‌گذاری خود آگاه شود.

برای خرید ترنم باران هیچ محدودیت سنی وجود ندارد؛ به همین خاطر می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای آتیه‌اندوزی کودکان باشد. همچنین مدت زمان این بیمه از 1 تا 5 سال است و طی این مدت هر زمان که بخواهید می‌توانید بیمه خود را بازخرید کنید و سرمایه‌تان را پس از کسر هزینه‌های مرتبط دریافت کنید. پرداخت حق بیمه هم نه محدودیت مالی دارد (از ماهانه حداقل 100 هزارتومان هم قابل دریافت است) و نه محدودیت زمانی (می‌توانید آن را ماهانه، دوماه یک بار، سه ماه یک بار و... سالانه یا حتی یکجا پرداخت کنید).

از آنجا که نرخ تورم در اقتصاد ایران بالاست، مدت این بیمه‌نامه حداکثر پنج سال است، یعنی شما می‌توانید بیمه‌نامة زندگی ترنمِ سه‌‌ساله، چهارساله یا پنج‌ساله خریداری کنید. همچنین، می‌توانید حق‌‌ بیمة خود را یکجا یا در طول دوره‌های ماهیانه، فصلی، سالیانه یا به هر شکل دیگر که متناسب با امکانات شماست، پرداخت کنید. مثلاً، ممکن است بیمه‌نامه‌ای پنج‌ساله بخرید و تعهد کنید هر ماه دو میلیون تومان حق‌ بیمه پرداخت کنید؛ یعنی جمعاً 72 میلیون تومان طی سه سال بپردازید. اگر در پرداخت آن مشکل داشتید و نتوانستید حق ‌بیمه را به موقع پرداخت کنید، یا از مبلغی که تعهد کرده‌اید کم‌تر پرداختید، در این نوع بیمه‌نامه مشکلی پیش نمی‌آید. نه بیمه‌نامه باطل می‌شود و نه حقی از شما سلب می‌شود. باز هم سود مشارکت سرمایه به شما تعلق می‌گیرد. برعکس، اگر به هر علت، در یکی از ماه‌ها به جای دو میلیون تومان تعهد‌شده سه میلیون تومان بپردازید، سود تضمینی و سود مشارکت شما متناسب با پرداخت اضافی، افزایش می‌یابد.

برای خرید بیمه‌نامه ترنم بر خلاف سایر بیمه‌های زندگی هیچ نیازی به انجام آزمایش ندارید و هر زمان که اراده کنید می‌توانید با مراجعه به یکی از نمایندگان بیمه باران در سراسر کشور، امنیت و آرامش آینده خود و عزیزانتان را تضمین کنید.

برای اطلاعات بیشتر یا استفاده از امکان مشاوره شخصی می‌توانید با شماره تلفن 02178326000 (امور مشتریان بیمه باران) تماس بگیرید.

کلیدواژه ها: بیمه زندگی سرمایه گذاری بیمه سرمایه گذاری ثروت بیمه زندگی باران بیمه ترنم باران بیمه باران
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است