وبلاگ بیمه باران

با ما باشید تا در جریان قرار بگیرید

4 مزیت بیمه‌های زندگی

در دنیای پر تلاطم امروز که هر لحظه آبستن اتفاق و حادثه‌ای است، داشتن پشتوانه و سرمایه می‌تواند باعث دلگرمی و امنیت خاطر انسان‌ها شود. سرمایه‌هایی که از قطره‌قطره‌ تلاش‌ها و دسترنج‌ها جمع‌آوری می‌شود و در آینده و به وقت روز مبادا مانند کوهی پشت سرمان قرار می‌گیرد.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند سرمایه‌گذاری مختص به ثروتمندان است اما واقعیت این است که همه انسان‌ها با هر میزان درآمدی می‌توانند هرچند با قدم‌های کوچک در مسیر سرمایه‌گذاری قدم بگذارند. اما بسیاری از آن‌ها فکر می‌کنند سرمایه‌گذاری نیازمند اشراف به علم اقتصاد و بازارهای مالی است. اگرچه این تصور اشتباه نیست اما روش‌هایی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که هم میزان بازدهی بالایی دارند و هم نیاز به تخصص و دانش مالی ندارند. بیمه‌ زندگی یکی از بهترین روش‌هاست که مزایای متعددی دارد و همین باعث شده روزبه‌روز بر اهمیت آن افزوده شود. در ادامه چند ویژگی منحصر به فرد این مدل سرمایه‌گذاری را می‌خوانید:

 

  1. سرمایه‌گذاری بدون دانش تخصصی
    خرید بیمه‌های عمر و زندگی یکی از رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در جهان است. خرید بیمه عمر نیاز به دانش تخصصی ندارد و همین که موارد و مفاد بیمه‌نامه خود را با دقت مطالعه کنید، کفایت می‌کند. بیمه‌های زندگی در کشورهای پیشرفته با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم روبه‌رو شده‌اند و این روند رفته‌رفته رو به افزایش هم است. یکی از مهم‌ترین علت‌های این استقبال این است که لازم نیست شما در حوزه‌های اقتصادی متخصص باشید، بلکه با خرید بیمه‌نامه سرمایه‌ای که خود مشخص کرده‌اید را در اختیار کارشناسانی قرار می‌دهید که در نهایت شفافیت و در چارچوب ضمانت و قانون‌مداری سرمایه شما را افزایش دهند.

2. ضمانت، ضمانت، ضمانت

همه می‌دانیم که در سرمایه‌گذاری‌هایی مانند بورس، مسکن، ارز و طلا ریسک‌های مختلفی وجود دارد و گاه حتی ممکن است نه تنها سودی نصیب افراد نشود بلکه اصل سرمایه هم با تهدید روبه‌رو شود. اما شرکت‌های بیمه عمر و زندگی موظف هستند اصل سرمایه شما در هر زمان که اراده کردید به شما بازگردانند.

 

  1. 3. سود تضمینی

یکی دیگر از جذابیت‌های سرمایه‌گذاری با بیمه‌های زندگی این است که از معدود روش‌هایی است که پرداخت درصدی از سود را به بیمه‌شده تضمین می‌کند. در این صورت، شما نه تنها خیالتان از بابت دریافت اصل سرمایه‌تان راحت است بلکه اطمینان دارید از مقدار سود تضمینی هم برخوردار می‌شوید.

 

  1. 4. رعایت اصل شفافیت

سرمایه‌گذاری با بیمه‌های زندگی یکی از روشن‌ترین و شفاف‌ترین روش‌های ثروت‌اندوزی است. شرکت‌های بیمه موظف هستند در بازه‌های زمانی مشخص، کارنامه شفاف و روشنی از مسیر سرمایه‌گذاری و اندوخته بیمه‌شده را به او اطلاع دهند. بر همین اساس، فرد بیمه‌شده به خوبی می‌داند سرمایه‌اش در چه مسیری قرار گرفته و چگونه به راه تعالی و رشد خود ادامه می‌دهد.

کلیدواژه ها: بیمه زندگی سرمایه گذاری ثروت
نظرات خود را در باره این مقاله بنویسید
نظرات شما
نظری برای این مقاله ثبت نشده است