برگی از باران (شماره 29)

برگی از باران

شماره 29

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

*معرفی سریال

همه‌چیز درباره مانی هایست کره‌ای

ورژن اسپانیایی خانه کاغذی یا مانی هایست که از سال 2017 روی پلتفرم نتفلیکس قرار گرفت، آنقدر در مدت زمان پخش خود محبوب بود که مخاطبان وفاداری را در سراسر جهان برای خود دست و پا کرده است. مجبوبیت این سریال پنج فصلی به اندازه‌ای بود که کره‌ای ها را مجاب کرده یک نسخه از آن را بازسازی کنند. کیم هونگ سون کارگردانی این سریال را برعهده گرفته و ریو یونگ هم سناریو آن را نوشته است. سریال که با نام مانی هایست: کره- منطقه اقتصادی مشترک ساخته شده درباره معرکه گروگان‌گیری در شبه جزیره کره است. گروهی که با رهبری یک نابغه و اعضایی که هر یک مهارت خاصی دارند، این معرکه را به پیش می‌برند تا به هدف خود برسند. شش قسمت بخش اول این سریال در ۲۴ ژوئن توسط نتفلیکس پخش شد و در همان روز اول صدر جدول پربازدیدترین‌های این سایت را از آن خود کرد.اگرچه برای افرادی که ورژن اسپانیایی این سریال را تماشا کرده‌اند، داستان تکراری خواهد بود اما نسخه تازه این سریال به اندازه‌ای مهیج و خوش‌ساخت است که می‌تواند بار دیگر دوستداران این سریال را به تجربه همان احساس هیجان و تعلیق دعوت کند.

 

*معرفی کتاب

انسان در جستجوی معنا

تمامی دردها و رنج‌هایی که در زندگی متحمل می‌شویم معنا و مفهومی دارند که اگر آن را کشف کنیم، تحمل کردنشان ساده‌تر خواهد شد. این گزاره را ویکتور فرانکل در کتاب مشهور انسان در جستجوی معنا مفصلا تشریح کرده است.

او متولد ۱۹۰۵ در وین، روانشناس، فیلسوف، عصب‌شناس و نجات‌یافته هولوکاست است. کتاب انسان در جستجوی معنا در حقیقت اثری بیوگرافی است که مطالب آن از خلال مشاهدات فرانکل در هولوکاست به دست آمده است. فرانکل در فصل دوم این کتاب بعد از شرح وضعیت انسان‌ها در هولوکاست و اینکه چطور امیدشان را به زندگی حفظ می‌کردند، نظریه‌ درمانی خودش به نام لوگوتراپی را تشریح می‌کند. او این کتاب را یک سال پس از پایان جنگ جهانی دوم نوشته و در کتاب خود به این اشاره می‌کند که اگر هر انسان در طول زندگی با نیت و هدف مثبت تلاش کند و امید داشته باشد، بدون شک طعم واقعی خوشبختی و رضایت خاطر را خواهد چشید.

 

 

 

*چند دقیقه با باران

بیمه باران در راستای تامین حداکثری منافع بیمه‌گذاران محترم، از ابتدای سال 1401 به صورت ماهانه، سود مشارکت در منافع علی‌الحساب را به حساب بیمه نامه‌ها اعمال و نهایتاً در پایان هر سال، سود مشارکت قطعی محاسبه و مابه‌التفاوت را نیز به حساب ذخیره ریاضی بیمه‌نامه واریز می‌کند.

بیمه‌گذاران محترم می‌توانند برای مشاهده میزان سود مشارکت علی‌الحساب ماهیانه به منوی باشگاه مشتریان/ حقوق بیمه گذاران در پورتال بیمه باران مراجعه فرمایند.

 

*توسعه فردی

خود مراقبتی چیست و چرا اهمیت دارد؟

خودمراقبتی عبارتست از: «فرآیند چندبعدی و چندوجهی از مشارکت هدفمند در استراتژی‌هایی که عملکرد سالم را ارتقا و بهزیستی را افزایش می‌دهند». به عبارت دیگر، خودمراقبتی عملی است آگاهانه‌ که فرد برای ارتقای سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی خود انجام می‌دهد.

زندگی کردن در دنیای امروز با همه تنش‌ها، مشغله‌ها، درگیری‌ها و تلاش‌ها نیازمند یک برنامه منظم و مشخص خودمراقبتی است. اگر مراقب جسم و ذهن و احساساتمان نباشیم، ممکن است به سادگی صدمه ببینیم و برای ترمیم آن مدت‌ها وقت بگذاریم. بنابراین عاقلانه است که قبل از هر چیز اصول ساده خود مراقبتی را بیاموزیم و آن را جدی بگیریم. خودمراقبتی ضمن کاهش استرس، باعث افزایش شادی و احساس رضایت و در نتیجه افزایش عملکرد و بهره‌وری می‌شود.

خودمراقبتی انواع زیادی دارد و برای ایجاد انعطاف‌پذیری در برابر آن دسته از عوامل استرس‌زا که نمی‌توانید آن‌ها را از بین ببرید، حیاتی است. وقتی اقداماتی را برای مراقبت از ذهن و بدن خود انجام می‌دهید، در حقیقت خودتان را برای داشتن بهترین زندگی آماده می‌کنید. با این حال متأسفانه بسیاری از مردم خودمراقبتی را به جای یک اولویت، یک امر تجملی می‌دانند. در‌نتیجه، هنگام مقابله با چالش‌های اجتناب‎ناپذیر زندگی احساس خستگی و ناتوانی می‌کنند. در شماره‌های بعدی بولتن برگی از باران به تشریح روش‌های خودمراقبتی خواهیم پرداخت.

کلیدواژه ها: