برگی از باران ( شماره 4)

برگی از باران

شماره 4

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران دارید می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

*معرفی فیلم

حفاری در دل تاریخ

فیلم «حفاری» به کارگردانی سایمون استون و بازی کری مولیگان براساس رمانی به همین نام ساخته شده است تا یکی از بهترین‌ فیلم‌های امسال برای تماشا باشد.

حفاری روایتگر زندگی کاوشگری است که به همراه تیمش مشغول حفاری در زمین هستند. در یکی از همین کاوش‌هایش با یک کشتی چوبی تاریخی که متعلق به عصر تاریک است، برخورد می‌کنند و این کشف مهم همه چیز را تغییر می‌دهد.

کری مولیگان، لیلی جیمز و رالف فینز در این فیلم بازی درخشانی ارائه کردند تا این روایت داستانی در بستر تاریخ در پیش چشم بیننده نقش ببندد.

 

 

*معرفی کتاب

ورود به هزارتوی فلسفه

اگر به فلسفه علاقه دارید اما نمی‌دانید از کجا باید وارد این دنیای اعجاب‌انگیز شوید، یا حتی اگر به فلسفه علاقمند نیستید اما سوال‌های متعددی درباره آفرینش و زندگی دارید، توصیه اکید ما به شما خواندن کتاب شیرین و روان «دنیای سوفی» است. سوفی دختر نوجوانی است که در ذهنش هزاران سوال بی‌جواب درباره دنیا دارد. او روزی اتفاقی یک نامه دریافت می‌کند که در آن نوشته شده «تو کیستی؟». پس از گرفتن این نامه سوفی قدم به دنیایی می‌گذارد که پاسخ بیشتر سوالاتش را پیدا می‌کند. آیا شما هم علاقمند هستید بدانید چه کسی هستید و اصلا هدف زندگی شما چیست؟

 

*توسعه فردی

خودانگیزشی چیست؟

مهارت خودانگیزشی یکی از مهارت‌های نرم است که در جامعه امروزی همه انسان‌ها در هر موقعیت و جایگاهی باید آن را بیاموزند.

  مهارت خودانگیزشی، هم‌چنانکه از نامش پیداست، به معنای مهارت در برانگیختن خود و ایجاد انگیزه در خود برای حرکت کردن به سمت جلو است. اینکه ما بتوانیم انرژی و قوای محرک لازم برای اقدام کردن، یادگیری، رشد و حرکت را ایجاد و تامین کنیم و مورد استفاده قرار دهیم. یکی از بهترین روش‌ها برای خودانگیزشی، ایجاد عاداتی سازنده و مفید است. هرچقدر بیشتر در خود انگیزه و اشتیاق ایجاد کنید، راحت‌تر به اهداف خود می‌رسید.

 

* با باران

جدیدترین محصول بیمه باران

همه ما در زندگی یک هدف داریم. زندگی در کمال امنیت، آرامش و شادی. اگرچه ممکن است هر کدام راه‌های متفاوتی را برای رسیدن به این هدف در پیش بگیریم با این وجود یکی از بهترین روش‌ها برای تامین آتیه، بیمه مستمری و بازنشستگی است. شرکت بیمه باران که  هم برای رفع یکی از بزرگترین دغدغه‌های هموطنان محصول جدیدی را به بازار ارائه کرده که می‌تواند برای اشخاصی که به دنبال بازنشستگی آنی یا زودرس هستند، بسیار مفید باشد. 

 

مستمری تَرنم نوعی «بیمه زندگی به شرط حیات» است که خصوصیات پس‌‌اندازی منحصر به‌ فردی دارد. در طول دورۀ پرداخت حق ‌بیمه هر مقدار و در هر زمان که بخواهید می‌توانید حق ‌بیمه پرداخت کنید. اصل مبالغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌های فروش  به همراه حداقلی از سود در این نوع بیمه‌نامه همواره تضمین شده است، اما بقیه سود مشارکت که معمولاً به مراتب بیش از سود تضمین شده است نیز به مستمری‌‌بگیر یا بیمه‌‌گذار تعلق می‌گیرد. امکان افزایش یا کاهش مبلغ مستمری دریافتی در طول دوره مستمری بنا به تمایل بیمه‌گذار فراهم است.

 

*گردشگری

لذت آب‌تنی در آب گرم

در سرمای زودهنگام این روزها، چه چیزی لذتبخش‌تر از آب‌تنی در آب گرم خواهد بود؟ چشمه‌های آب گرم آب اسک از جاهای دیدنی آمل در روستای ییلاقی آب اسک از توابع بخش لاریجان است و در ۹۰ کیلومتری شمال شرق تهران و حاشیه جاده هراز قرار دارد. این مجموعه شامل حدود ۹ چشمه معدنی می‌شود که نام برخی از آن‌ها عبارت‌ هستند از زاغ چشمه، چشمه آب نادعلی، چشمه قل قله سر و... . ویژگی درمانی چشمه‌های آب اسک و مواد معدنی موجود در آن‌ها، امکان درمان طيف گسترده‌ای از امراض نظیر عفونت‌ مجاری تنفسی، بیماری‌های جلدی، مفصلی و... را فراهم کرده است. دسترسی به منطقه آب اسک به‌خاطر موقعيت جغرافیایی‌اش نسبت به جاده ارتباطی تهران-آمل (محور هراز) به‌راحتی امکان‌پذیر است تا در سرمای این روزها تن خود را به آب بسپارید و برای ساعتی از دغدغه‌های روزمره دور شوید.

 

*نجوم

آخرالزمان: احتمال برخورد سیارک با کره زمین

وقتی66 میلیون سال پیش، سیارکی به اندازه یک شهر به خلیج مکزیک برخورد کرد، بازی دایناسورها و بقیه گونه‌های روی زمین در آن زمان به پایان رسید. این اتفاق شاید مهم‌ترین رویداد در تاریخ بشریت بود. بدون برخورد سیارک، دایناسورها ممکن بود هنوز روی زمین فرمانروایی کنند و ما پستانداران همچنان در سایه‌ها مخفی بودیم.

با این حال، انسان‌ها همیشه برنده این رویدادهای تصادفی نیستند. در آینده احتمال وقوع چنین رویدادی وجود دارد. به گفته ناسا، بر اساس سابقه زمین‌شناسی و برخورد کیهانی، تقریباً هر 100 میلیون سال یکبار یک سیارک بزرگ به زمین می‌خورد.

 

اما شانس برخورد سیارکی به اندازه کافی بزرگ برای از بین بردن تمام حیات روی زمین چقدر است؟

شبیه‌سازی‌های منتشر شده در نشریه Nature در سال 2017 نشون می‌دهد برای انجام چنین شاهکاری به یک سنگ فضایی غول‌پیکر نیاز است. کشتن حیات روی زمین مستلزم برخوردی است که به معنای واقعی کلمه اقیانوس‌ها را از بین ببرد و فقط سیارک‌هایی مثل پالاس و وستا -بزرگترین سیارک‌های منظومه شمسی- به اندازه کافی برای انجام این کار بزرگ هستند.

 

 

 

 

کلیدواژه ها: