برگی از باران ( شماره 5)

برگی از باران

شماره 5

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران دارید می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

*معرفی سریال

پیشنهادی برای علاقمندان سریال Money Heist

سریال خانه کاغذی، با همه آب و تاب و هیجانی که به مخاطب تزریق می‌کند توانسته جزو پربیننده‌ترین سریال‌های تاریخ شود؛ اگر دوست دارید بار دیگر آن میزان هیجان و تعلیق را تجربه کنید تماشای سریال بی‌گناه را از دست ندهید.

این سریال روایت‌گر داستان

 

*معرفی کتاب

وقتی نیچه‌گریست

این کتاب داستان خیالی از روابط بین فریدریش نیچه فیلسوف و یوزف بروئر یکی از بنیان‌گذاران علم روانشناسی است. نیچه و بروئر در دوره یکدیگر زندگی و کار می‌کردند، اگر چه هیچ شواهدی از ملاقات آن‌ها وجود ندارد، ولی اروین یالوم از این دو شخصیت برجسته کتابی منحصر به فرد نوشته است.

در کتاب، نیچه و بروئر نه تنها یکدیگر را ملاقات می‌کنند، بلکه جلسات شدید ذهنی نیز بین آن‌ها شکل می‌گیرد. این جلسات را بروئر ترتیب می‌دهد تا از این طریق با استفاده روش «گفتگو درمانی» که به تازگی کشف کرده است به درمان سردردهای شدید میگرنی نیچه بپردازد.

 

داستان کتاب بسیار روان و مجذوب کننده است و خواننده را در هزارتوی اندیشه نیچه می‌برد و درصدد آن است که شناختی هر چند مختصر از زندگی او به دست آورد. نویسنده کتاب اروین یالوم که خود نیز روانشناس است، در نگارش کتاب از بسیاری اطلاعات واقعی، از جمله نامه‌ها و خاطرات نیچه در داستان پردازی استفاده کرده است. او کتاب را در سال 1992 منتشر و آن را به یکی بهترین کتاب‌های روانشناسی تبدیل کرد.

این کتاب به معنای باورنکردنی شما را با خودتان روبرو می‌کند و در کنار تفسیرهای فلسفی نیچه که به زبانی ساده موضوعات پیچیده‌اش را بیان می‌کند، رویکردی روانشناسی دارد. خواننده به خوبی می‌تواند در لابه‌لای کتاب خلق و خوی را به درستی کشف کند و بداند در کجای زندگی‌اش قرار دارد. به عبارتی، گفتگوی بین نیچه و بروئر، گفتگوی فرد با خویشتن است.

 

*توسعه فردی

چرا اولویت‌بندی اهمیت دارد؟

ما انسان‌ها وقت محدودی برای زندگی و کار داریم و اگر هوشیار نباشیم زیر هزاران کار باارزش و بی‌ارزش مدفون می‌شیم و در چشم بهم‌زدنی فرصت‌های طلایی زندگی را از دست می‌دهیم.

مدیریت زمان، کلید حل این مشکل است. برای آنکه بتوانیم بهتر کارها را مدیریت کنید، یک روش ساده و کارآمد را به شما پیشنهاد می‌کنیم: اولویت‌بندی کارها.

هر روز صبح، پیش از آغاز کار، در دفترچه مخصوصی که به این منظور تهیه کرده‌اید، فهرستی از کارهایی که طی روز باید انجام بدهید بنویسید. سپس کارها را براساس میزان اهمیت و میزان ضرورت دسته‌بندی کنید.

 

کاری که هم مهم است و هم ضروری را در بالای فهرست قرار دهید، کاری که مهم است اما ضروری و فوری نیست را در جایگاه بعدی قرار بدهید، کاری که اهمیت چندانی ندارد اما باید حتما انجام شود را به دیگران محول کنید و در آخر کاری را که نه اهمیت دارد و نه ضرورتی برای انجامش وجود دارد را از فهرست کارهای خود حذف کنید.

 

* با باران

بیمه زندگی باران با سرمایه بیمه‌گذار چه می‌کند؟

اگر کنجکاو هستید که بدانید بیمه باران با سرمایه‌ بیمه‌گذاران چه کار می‌کند تا به سود حداکثری دست پیدا کند، باید بدانید که بیمه باران، سرمایه بیمه‌گذاران را در سبدی متنوع از دارایی‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند تا ریسک سرمایه آنان کاهش یابد. با این همه بیمه‌گذاران به ازای مدت بیمه‌نامه از یک تا پنج سال از سود تضمینی 10 تا 16 درصد برخوردار می‌شوند. سود مشارکت سرمایه‌گذاری نیز که بیش از سود تضمینی است به بیمه‌نامه تعلق می گیرد. سود مشارکت هر سه ماه اعلام و هر شش ماه در ذخیره ریاضی بیمه‌نامه اعمال می‌شود.

‌ این 5 طرح اختصاصی بیمه باران به شرح زیر است:

طرح ترنم 1 با بازده علی‌­الحساب سالانه 10 درصد (مدت زمان بیمه‌نامه 1 سال)

طرح ترنم 2 با بازده علی­‌الحساب سالانه 11 درصد (مدت زمان بیمه‌نامه 2 سال)

طرح ترنم 3 با بازده علی­‌الحساب سالانه 13 درصد (مدت زمان بیمه‌نامه 3 سال)

طرح ترنم 4 با بازده علی­‌الحساب سالانه 14 درصد (مدت زمان بیمه‌نامه 4 سال)

طرح ترنم 5 با بازده علی­‌الحساب سالانه 16 درصد (مدت زمان بیمه‌نامه 5 سال)

 

*گردشگری

کاخ مرمر

 بازدید از موزه‌ها و کاخ‌های تاریخی یکی از فعالیت‌های تفریحی‌ای است که در فرصت محدود و در میان دغدغه‌های روزمره می‌توان انجام داد. تهران هم به دلیل آنکه سال‌ها پایتخت حکومت‌های پیشین بوده، کاخ و موزه‌های تاریخی متعددی دارد که می‌توانند مقصد گردشگری یک روز پاییزی شوند.

کاخ مرمر تهران که در سال ۱۳۱۶ هجری شمسی ساخته شده یکی از جاذبه‌های شهر تهران برای دوستداران تاریخ است. این بنا در سال ۱۳۵۵ به موزه پهلوی تغییر کاربری داد تا عموم مردم بتوانند با بنیانگذار سلسله پهلوی و محل زندگی و کار او بیشتر آشنا شوند. اما بعد از انقلاب سال ۱۳۵۷، موزه پهلوی بسته شد و پس از فرازو‌نشیب بسیار، این بنا در سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، به‌عنوان موزه هنر ایران در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت. معمار اولیه بنا، لئون تادوسیان بوده است. برخی از ظرافت‌ها و زیبایی‌های معماری کاخ مرمر شامل کاشی‌کاری، نقاشی دیواری، آینه‌کاری و خاتم‌کاری می‌شود.

 

*نجوم

سفیدچاله چیست؟

همه ما اسم سیاه‌چاله را بارها شنیده‌ایم. اما کمتر می‌دانیم سفید چاله چیست و چه عملکردی دارد و آیا اصلا سفیدچاله وجود دارد؟

اگر سفیدچاله‌ها واقعا وجود داشته باشند، رفتاری بر عکس سیاهچاله‌ها خواهند داشت- درست مانند همان چیزی که ریاضیات در این زمینه پیش بینی‌ می‌‌کند. یعنی‌ به جای اینکه مانند سیاهچاله‌ها همه چیز را در خود ببلعند، آن‌ را مانند فواره‌ای از شکلات سفید به بیرون پرتاب می‌کند. یکی‌ دیگر از مفاهیم ریاضی‌ سفیدچاله این است که سفیدچاله‌ها از نظر تئوری وجود دارند اگر کوچکترین ذره‌ای از ماده به محدوده افق رویداد سیاهچاله وارد نشود. به محض این که حتی یک اتم هیدروژن وارد این محدوده شود، کل سفیدچاله فرو خواهد ریخت. از آنجایی که کیهان در حال حاضر مملو از ماده‌های سرگردان است، حتی اگر سفیدچاله‌ها از آغاز کیهان و تولد کیهان به وجود آماده باشند، تا به امروز حتما از هم پاشیده‌اند.

 

 

 

 

کلیدواژه ها: