برگی از باران ( شماره 11)

برگی از باران

شماره 11

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران دارید می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

*معرفی فیلم

به بالا نگاه نکن                                          

 «به بالا نگاه نکن» ممکن است خنده‌دارترین فیلم سال 2021 باشد. از طرفی ممکن است افسرده‌کننده‌ترین فیلم سال هم باشد، و این ترکیب عجیب تجربه‌ای بی‌نظیر را برای تماشاچیانش به وجود می‌آورد. داستان از چه قرار است؟ گروهی از فضانوردان در تلاشند تا به ساکنان زمین اطلاع دهند که یک شهاب سنگ بزرگ کره ی زمین را طی شش ماه آینده نابود خواهد کرد. نگران نباشید علیرغم این تعریف یک خطی، داستان فیلم ابدا کلیشه‌ای نیست.

دکتر رندال میندی (Leonardo DiCaprio) و دانشجویش کیت دیبیاسکی (Jennifer Lawrece) هنگام بررسی ابرنواخترها متوجه می‌شوند که شهاب‌سنگی بسیار بزرگ در حال نزدیک شدن به زمین است و آن‌ها فقط 6 ماه و چند روز فرصت دارند تا چاره‌ای برای این اتفاق آخرالزمانی پیدا کنند. این دو نفر برای حل این مشکل و به امید کمک‌های دولتمردان به کاخ سفید می‌روند و وقتی‌که رئیس جمهور ناامیدشان می‌کند، سر از رسانه‌ها در می‌آورند و این شهاب‌سنگ آخرالزمانی بهانه‌ای برای خلق موقعیت‌هایی کمدی در باب رسانه، مردم و دولت می‌شود. یکی از نکات هیجان‌انگیز این فیلم این است که بعد از مدت‌ها لئوناردو دی کاپریو با آن میمیک‌ها و درهم‌آمیختگی‌های حسی‌ همیشگی‌اش، در یک اثر کمدی ظاهر شده است.

 

*معرفی کتاب

جاسوسی که سقوط کرد

اشرف مروان مردی مصری بود که با نفوذ به حلقه دولتمردان و سیاستمردان کشورش، تلاش کرد نام خود را در تاریخ ثبت کند. او که دختر جمال عبدالناصر رهبر بزرگ جهان عرب و رئیس‌جمهور مصر را به همسری برگزیده بود، به اندازه‌ای در جلب اعتماد دیگران ماهر بود که به دست راست ناصر تبدیل شده بود و در بسیاری از جلسات مهم حضور داشت. مروان به عنوان جاسوس برای موساد اسرائیل کار می کرد، اگرچه برخی ادعا می‌کنند که او یک مامور دوگانه بود. و برای مصر هم جاسوسی می‌کرد و برخی جاسوسی برای انگلیس را هم به او نسبت می‌دهند. او همیشه روابط گرمی با رؤسای جمهور مصر داشت. در سال ۲۰۰۲ مشخص شد که او در سال ۱۹۷۳ و در خلال جنگ یوم کیپور برای موساد جاسوسی کرده‌است. این کتاب که با قلم شیوا و نثر جذاب برگمان نوشته شده داستان صعود و سقوط مروان است که سرانجام به طرز مشکوکی از بالکن خانه لوکسش در لندن به کف خیابان سقوط کرد.

 

 

* با باران

برای محاسبه حق بیمه مستمری، کافی است به منوی خدمات الکترونیک در سمت راست سایت بیمه باران مراجعه کنید و با پر کردن فیلدهای مرتبط، از حق بیمه مطلع شوید.

 

*مالی

بهترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه

بسیاری بر این باورند که مشاوران بیمه، استعدادی ذاتی در صحبت کردن دارند و به طور کلی موفق، زاده شده‌اند. در حالی که اصلا اینطور نیست! یک مشاور بیمه حرفه‌ای به ندرت راهی از پیش تعیین شده برای موفقیت را دنبال می‌کند. تقریبا همه مشاورانی که در جذب مشتری حرفه‌ای شده‌اند، در طول راه از موانع و شکست‌ها عبور می‌کنند. یک مشاور بیمه باید به طوری از مشکلات مالی و بیمه زندگی صحبت کند که مشتری را مجبور کند تا پی‌درپی از او سوال کند. در ادامه می‌خواهیم شما را با بهترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

 

مشاور بیمه کیست؟

قبل از اینکه بخواهیم ویژگی‌های مشاور حرفه‌ای بیمه را بررسی کنیم، شما را با تعریف مشاور بیمه آشنا می‌کنیم؛ چرا که ممکن است در مواقعی شما مشاور بیمه را با کارشناس بیمه یا کارگزار بیمه اشتباه بگیرید. البته مشاور بیمه به کارگزار بیمه شباهت بیشتری دارد، اما مفهوم کارگزار بیمه کلی‌تر است. مشاور بیمه، فردی حاضر در نمایندگی بیمه است که به مشتریان کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را بین انواع بیمه داشته باشند. مشاور بیمه، به مشاوره دادن به مشتریان می‎پردازد، اما کارگزار بیمه مستقیما به فروش آن‌ها اقدام می‎کند.

ویژگی‌های یک مشاوره حرفه‌ای بیمه

یک شرکت بیمه همواره به دنبال استخدام مشاور بیمه‌ای کاربلد و حرفه‌ای است. هر مشاور بیمه حرفه‌ای دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاصی است که آن‌ها را برایتان شرح می‌دهیم:

  1. 1. مشاور بیمه درباره هزینه‌های بیمه به طور شفاف و واضح صحبت می‌کند

اگر شما به عنوان یک مشتری به یک شرکت بیمه مراجعه کنید، قطعا انتظار خواهید داشت تمام اطلاعات مورد نیازتان به صورت جامع و ساده در اختیارتان قرار بگیرد تا بتوانید تصمیم بگیرید. در این صورت قطعا شما می‌توانید تصمیم گیری ساده و خوبی داشته باشید و رضایت خود را از شرکت بیمه مطرح کنید. پس مهم‌ترین وظیفه یک مشاور حرفه‌ای بیمه این است که اطلاعات انواع بیمه را به سادگی و به صورت کاملا جامع در اختیار مشتریان و مراجعه کنندگان بگذارد.

 

  1. 2. مشاور حرفه‌ای بیمه در وجود مشتری بذر اعتماد می‌کارد

فن بیان قوی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه است. زیرا او وظیفه ایجاد اطمینان و اعتماد را میان شرکت و مشتری دارد و باید بتواند با ارائه اطلاعات صحیح، احساس امنیت را در وجود او القا کند. این کار باید به صورتی انجام گیرد که مشتری با نهایت اطمینان و اعتماد، ترغیب به عقد قرارداد با شرکت بیمه شود. البته اهمیت صداقت در مشاوره بیمه بسیار زیاد است و افراد نباید این موارد را با ارائه اطلاعات غلط و اغراق در آن‌ها اشتباه بگیرند.

 

  1. 3. یک مشاور حرفه‌ای، به تمام نقاط قوت شرکت بیمه اشاره می‌کند

هر نمایندگی بیمه دارای ویژگی‌های منحصر به فرد و خدمات ویژه‌ای است که اگر مشتری از آن اطلاع داشته باشد، برای بستن قرارداد زودتر اقدام خواهد کرد. مشاور بیمه باید به تمامی مواردی که بیمه آن‌ها در آن به موفقیت چشمگیری دست یافته تاکید کند و مشتری را با نقاط قوت بیمه آشنا کند.

 

  1. 4. مشاور بیمه ماهر شرایط بیمه‌گر را در نظر می‌گیرد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور بیمه حرفه‌ای در نظر گرفتن شرایط بیمه‌گر و ارائه توضیحات بنابر آن شرایط به مشتری است که می‌تواند به او در دستیابی زودتر به اهداف کمک کند. شرایط بیمه‌گر باید توسط مشاور به طور کامل بررسی شود و مطابق با آن شرایط، به توضیح درباره بیمه بپردازد.

 

  1. 5. مشاور بیمه محدودیت‌های بیمه را بازگو می‌کند

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، مشاور بیمه بهتر است با مشتری رو راست باشد و تمام حقایق را برایش شرح دهد. در برخی موارد شرکت‌های بیمه دارای محدودیت‌ها و استثنائاتی در ارائه برخی خدمات هستند؛ برای مثال ممکن است تعهدی در قبال برخی بیماری‌های خاص نداشته باشند. بنابراین یک مشاور بیمه حرفه‌ای به این محدودیت‌ها به طور واضح اشاره می‌کند تا ضمن اثبات صداقت خود در مشاوره، مشتری را از تمام نکات مهم بیمه آگاه سازد تا بعدا نارضایتی‌هایی در این میان به وجود نیاید.

 

  1. 6. مشاور بیمه حرفه‌ای روی آمار و ارقام تاکید می‌کند

یکی از ویژگی‌های اصلی مشاور بیمه کاربلد، استفاده از آمار و ارقام است. استفاده از آمار و ارقام بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و می‌تواند به موفقیت مشاور بیمه کمک کند. مشاور بیمه حرفه‌ای می‌داند که در برخورد با مشتری باید تمامی فعالیت‌هایی که شرکت بیمه در گذشته و یا در حال حاضر انجام می‌دهد را بدون اغراق بیان کند. استفاده از آمار و ارقام در مشاوره بیمه باعث می‌شود بتوانید منظور خود را بهتر و مستندتر برای مشتریان شرح دهید؛ از طرفی دیگر مشتریان باور پذیری بیشتری در مقابل آمار و ارقام دارند و تاثیر مثبتی بر روی او خواهد داشت.

اگر نمایندگی بیمه شما قدیمی است، شما به عنوان مشاور بیمه حرفه‌ای، می‌توانید آن را به مراجعه‌کننده یادآوری کنید و تعداد افرادی که از بیمه شما استفاده می‌کنند را بیان کنید. بعد از مدتی خواهید دید که این کار به طور شگفت انگیزی در زمان کم‌، مشتریان زیادی را جذب بیمه کرده است.

  1. 7. مهم‌ترین ویژگی که باید به عنوان یک مشاور بیمه حرفه‌ای داشته باشید!

در این مقاله به مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور حرفه‌ای بیمه اشاره کردیم. اما مهم‎ترین عاملی که می‌تواند شما را به یک مشاور حرفه‌ای بیمه تبدیل کند، تجربه است. هر چه قدر تجربه بیشتری در حوزه بیمه داشته باشید، بهتر می‌توانید مشاوره دهید و مراجعه کنندگان بیشتری را به مشتریان شرکت بیمه خود تبدیل کنید.

 

 

*گردشگری

۵ راهکار برای داشتن سفری ارزان و دلچسب

ارزان سفر کردن به هر منطقه مهارت‌های خاصی دارد که باید قبل از سفر به آنجا به‌خوبی در مورد آن‌ها اطلاعاتی به‌دست آورد.

اگر عاشق سفر هستید و از سفر کردن و هزینه‌هایش می‌ترسید، این مقاله مناسب شما است. سفر کردن زیاد باعث می‌شود که راه و رسم داشتن سفری ارزان را برای شما مثل آب خوردن شود. اما بسیاری از مردم در ابتدای سفرهای خود نمی‌دانند چه مواردی را باید رعایت کنند تا سفرشان خرج زیادی روی دست‌هایشان نگذارد. از طرفی دیگر ارزان سفر کردن به هر منطقه مهارت‌های خاصی دارد که باید قبل از سفر به آنجا به‌خوبی در مورد آن‌ها اطلاعاتی به‌دست آورد.

 

در فصل مناسب سفر کنید

یکی از مسائلی که کمتر به آن توجه می‌شود، فصل مناسب برای سفر است. در واقع سفر کردن باید در زمانی باشد که مردم میل کمتری برای سفر دارند. هر شهر با توجه به آب و هوای که دارد فصل مناسبی برای سفر دارد که هزینه‌ها در آن فصل به مراتب پایین‌تر از حد معمول است. به‌طور مثال اگر می‌خواهید به کیش سفر کنید، باید بدانید که بلیط هواپیما کیش در فصل زمستان از قیمت بالاتری برخوردار است و باید در فصل تابستان برای سفر به کیش اقدام کنید. به سفرهایی که قیمت بلیط‌ها و هزینه اقامت کمتر از مواقع معمول است  را low season می‌گویند.

در هاستل اقامت کنید

برای افرادی که هزینه کمتری می‌خواهند برای اقامت خود صرف کنند، هاستل‌ها مکان مناسبی هستند. به‌صرفه بودن هزینه‌های هاستل باعث می‌شود که مقدار خوبی پول در جیب‌هایتان بماند. از ویژگی‌های اصلی هاستل‌ها مشترک بودن امکانات رفاهی است که شامل سرویس بهداشتی، تخت، کمد و آشپزخانه می‌شود.

از غذای محلی استفاده کنید

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است که از غذاهای محلی استفاده کنید و کمتر سراغ رستوران‌های گرانقیمت بروید. غذای رستوران‌های محلی غالبا از طعم طبیعی‌تری برخوردار است چراکه مواد اولیه غذاها از همان شهر و روستا تهیه می‌شود. البته، اگر برای بلیط هوپیما مشهد اقدام کرده‌اید باید بدانید که رستوران‌های مقرون به‌صرفه‌ای در اطراف حرم رضوی دیده می‌شود که می‌تواند در صرف هزینه‌ها به شما کمک کند.

خودتان آشپزی کنید

یکی از اقدامات مهمی که در سفر می‌توانید انجام دهید تا هزینه‌ها برایتان کمتر تمام شود، آشپزی کردن است. غالبا هزینه غذاهای رستوران بسیار گران‌تر از هزینه اولیه آن‌ها می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم که به‌جای سفر غذا در رستوران‌ها یا هتل‌ها، هتل‌ آپارتمان رزرو کنید و امکان تهیه غذا وجود داشته باشد.

 از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید

رفت و آمد در شهرهایی که با مختصات جغرافیایی آن‌ها آشنا نیستید بسیار سخت می‌تواند باشد. اما اگر می‌خواهید در شهر گردش کنید و کمتر هزینه کنید می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو  و بی‌آرتی می‌تواند در صرفه‌جویی هزینه‌ها بسیار موثر باشد.

 

 

 

 

کلیدواژه ها: