برگی از باران ( شماره 15)

برگی از باران

شماره 15

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

 

*معرفی فیلم

The Sacrifice

آخرین فیلم آندری تارکوفسکی که پیش از آن که سرطان زندگی او را به پایان برساند، ساخته شده، روایت‌گر داستان زندگی پدر و پسری است که ادای دین او به فیلمسازان، نقاشان، موزیسین‌ها و فیلسوفان محبوبش است.

قصه درباره یک ژورنالیست و فیلسوف است که خبر شروع جنگ جهانی سوم به گوشش می‌رسد. او می‌فهمد که انسان‌ها فقط اندکی با نابودی کامل فاصله دارند. به همین خاطر با تمام وجود سراغ دعا می‌رود. در ادامه هر کاری از او سر می‌زند تا اثبات کند که برای برآورده شدن دعا، آمادگی هر نوع فداکاری را دارد. اما به‌جای برآورده شدن خواسته‌ او، اتفاق عجیب دیگری رخ می‌دهد...

این فیلم درباره روابط انسانی و تاثیرات رویدادهای جهان در این روابط است. تارکوفسکی در این فیلم به معجزه، اعتقاد، باور و دغدغه‌ها و ماهیت بشر پرداخته و در مخاطب این سوال را بر جای می‌گذارد که آیا به راستی معجزه در زندگی رخ می‌دهد؟

 

*معرفی کتاب

قتل آسان است

یکی از پرآوازه ترین نویسندگان داستان‌های پلیسی جنایی در جهان آگاتا کریستی است. او با داستان‌های خود توانست افراد زیادی را به قصه‌های معمایی و کارآگاهی در ادبیات و سینما علاقه کند. به طوری که بارها از داستان‌های او فیلم ساخته شد. درون قصه‌های آگاتا کریستی خاصیتی منحصر به فرد وجود دارد که خواننده را در عین قصه‌ای پر کشش در فضایی روانشناسی نیز قرار می‌دهد. فضاسازی‌هایی که با شخصیت‌ها به خوبی در هم تنیده شده‌اند تا در نهایت قصه‌ای غافلگیرکننده رقم بزنند. قتل آسان است عنوان یکی از داستان‌های او با پایانی هیجان‌انگیز است که نفس خواننده را تا انتها برای دانستن راز قتل به شماره می‌اندازد.

 داستان این رمان جنایی از این قرار است که ««لوک فیتز»، پلیس بازنشسته، در قطاری به سوی لندن، با پیرزنی آشنا می‌شود که عنوان می‌کند برای گزارش چند قتل پی در پی به اسکاتلند می‌رود. قتل‌هایی در دهکدۀ آن‌ها اتفاق افتاده و این بار نوبت قتل دکتر هامبلی بود که تهدید به مرگ شده بود. لوک حرف‌های پیرزن را ناشی از خیال‌بافی می‌داند، اما وقتی به لندن می‌رسد بعد از مدتی آگهی ترحیم دکتر هامبلی را در روزنامه می‌بیند و به درستی حرف‌های پیرزن پی می‌برد. او با لباس مبدل به آن دهکده می‌رود و با خانمی به نام بریجیت آشنا می‌شود. آن‌ها به کمک هم به هویت مقتول پی می‌برند و راز قتل‌ها را کشف می‌کنند...

 

* با باران

زندگی مستمری ترنم باران

همه ما در زندگی یک هدف داریم. زندگی در کمال امنیت، آرامش و شادی. اگرچه ممکن است هر کدام راه‌های متفاوتی را برای رسیدن به این هدف در پیش بگیریم با این وجود یکی از بهترین روش‌ها برای تامین آتیه، بیمه مستمری و بازنشستگی است. شرکت بیمه باران که  هم برای رفع یکی از بزرگترین دغدغه‌های هموطنان محصول جدیدی را به بازار ارائه کرده که می‌تواند برای اشخاصی که به دنبال بازنشستگی آنی یا زودرس هستند، بسیار مفید باشد.

مستمری تَرنم نوعی «بیمه زندگی به شرط حیات» است که خصوصیات پس‌اندازی منحصر به‌ فردی دارد. در طول دورۀ پرداخت حق‌‌بیمه هر مقدار و در هر زمان که بخواهید می‌توانید حق‌‌بیمه پرداخت کنید. در این نوع بیمه‌نامه شرکت وجوه پرداختی شما را طبق آیین‌نامه «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران» سرمایه‌گذاری می‌کند و و در طول زمان با استفاده از سود حاصل از سرمایه‌گذاری بر مقدار آن می‌‌افزاید. اصل مبالغ پرداختی شما پس از کسر هزینه‌‌های فروش  به همراه حداقلی از سود در این نوع بیمه‌نامه همواره تضمین شده است، اما بقیه سود مشارکت که معمولاً به مراتب بیش از سود تضمین شده است نیز به مستمری‌بگیر یا بیمه‌‌گذار تعلق می‌گیرد. امکان افزایش یا کاهش مبلغ مستمری دریافتی در طول دوره مستمری بنا به تمایل بیمه‌گذار فراهم است.

 

*نجوم نخستین عکس‌های جیمز وب منتشر شد

ناسا نخستین عکس‌های جیمز وب را منتشر کرد، این تصاویر ابتدایی برای همترازی آینه‌های وب گرفته شده است.

اولین عکس منتشر شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب، بخشی از موزاییکی عکسی را نشان می‌دهد که در ۲ فوریه ۲۰۲۲ طی ۲۵ ساعت از ستاره HD 84406 گرفته است. این ستاره ۲۶۰ سال نوری با زمین فاصله دارد.

هر کدام از ۱۸ آینه اصلی جیمز وب یک عکس از این ستاره که ۲۶۰ سال نوری با زمین فاصله دارد گرفت. در مرحلۀ بعد دانشمندان با الگوریتم‌های خاص تعیین می‌کنند که هر کدام از این آینه‌ها چقدر باید حرکت داده شوند تا «همتراز» شوند و بصورت یکپارچه نور را به آینه ثانویه برسانند. این کار در نهایت یک تصویر یکپارچه و با کیفیت می‌دهد.

 

همچنین ناسا یک عکس دیگر نیز از آینه اصلی جیمز وب منتشر کرد که با استفاده از لنز ویژه تصویربرداری فروسرخ گرفته شده است. آینه روشن در حال رصد ستاره HD 84406 است.

 

 

کلیدواژه ها: