برگی از باران ( شماره 16)

برگی از باران

شماره 16

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

 

*معرفی فیلم

کتاب دزد

مارکوس سوزاک با نگارش رمان «کتاب دزد» عنوانی شایسته درباره یکی از جنایت‌های فراموش‌نشدنی آلمان نازی به یادگار گذاشت که در سال ۲۰۱۳ به یک فیلم سینمایی به همین نام تبدیل شد. ارتش نازی به عنوان حکومتی که کتاب‌ها را بزرگ‌ترین دشمن خود می‌دانست، مردم را ترغیب می‌کرد تا آن‌ها را به آتش بکشند اما این سیاست نمی‌توانست زندگی لیزل ممینگر را تحت تاثیر قرار دهد. لیزل که مادر و برادرش را از دست داده توسط زوجی میانسال به فرزندی پذیرفته می‌شود. آن‌ها پی می‌برند که دخترشان سواد خواندن و نوشتن ندارد و تصمیم می‌گیرند به او کمک کنند تا لذت ادبیات را تجربه کند با این حال حکومت خونخوار آلمان در برابر آن‌ها ایستاده است. لیزل در ابتدا به سختی کتاب‌های اندکی را برای مطالعه پیدا می‌کند اما دنیایی از کتاب‌های ارزشمند منتظر او هستند.

فیلم «کتاب دزد» با داستانی نسبتا متفاوت به یک درام قدرتمند، تاثیرگذار و جالب تبدیل می‌شود که زاویه‌ای متفاوت از حکومت آلمان نازی را به تصویر می‌کشد. در دورانی که نازی‌ها بر آلمان حکومت می‌کردند، گردهمایی‌هایی برگزار می‌شد تا مردم کتاب‌های متضاد با باورهای حکومت را به آتش بکشند. «کتاب دزد» به زیبایی هرچه تمام‌تر نشان می‌دهد چگونه این سیاست نادرست، در زیرزمین خانه مردم آلمان شکست خورده بود.

 

*معرفی کتاب

تئوری انتخاب

«او مرا عصبانی کرد و من او را زدم!» چقدر این جمله را از اطرافیان خود شنیده‌اید؟ چقدر خودتان این جمله را به کار می‌برید؟ آیا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که معتقدید عوامل بیرونی کنترل زندگی ما را به دست گرفته‌اند؟ یا فکر می‌کنید همه چیز به درون و انتخاب‌های ما بستگی دارد؟ ویلیام گلاسر جز دسته دوم بود. او تلاش کرد در دنیایی که بسیاری از روانپزشکان، علت رفتار انسان‌ها را به عوامل بیرونی نسبت می‌دادند، بر خلاف جریان آب شنا کند و نتیجه این تفکر را در اثر مهمش، تئوری انتخاب به جهانیان عرضه کرد. در این یادداشت نگاهی به کتاب تئوری انتخاب می‌اندازیم، تفاوت‌های آن را با نظریه‌های دیگری که با رفتار مرتبط هستند بررسی می‌کنیم و با اصول و چهارچوب فکری ویلیام گلاسر و همچنین زندگی او آشنا می‌شویم.

تئوری انتخاب بر کنترلی که هر فرد بر احساسات و رفتار خود دارد، تاکید می‌کند. به این ترتیب می‌توان به این نتیجه رسید که اگر ما به تئوری انتخاب معتقد باشیم، مسئولیت زندگی خود را به صورت تمام و کمال قبول می‌کنیم و این مسئولیت‌پذیری برایمان آزادی به همراه دارد.

بسیاری اوقات، ممکن است خواسته یا ناخواسته علت مشکلاتمان را به گذشته‌مان ربط دهیم. البته ما نمی‌توانیم تاثیر گذشته و حتی دوران کودکی را بر شخصیت و زندگی امروز ما انکار کنیم، اما این گذشته نباید تبدیل به زندانی برای ما شود، چرا که مرور گذشته دردناک ما، کمکی به بهبود حال ما نمی‌کند. علاوه بر این ما می‌توانیم بازتابی از مشکلات روان‌شناختی را در روابط عاطفی‌ ببینیم. درک و پذیرش این موضوع می‌تواند به ما کمک کند تا قدمی برای بهبود روابط و همچنین بهبود حالمان برداریم.

 

* با باران

بیمه ترنم ویژه شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌ها

 از بدو تاریخ حیات انسان‌ها، تمامی فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها بر مدار تامین رفاه و آتیه می‌چرخیده و اکنون در مختصات اقتصادی کنونی بیش از هر زمان دیگری توجه به آتیه اهمیت پیدا کرده است و بدیهی است که موسسات، سازمان و شرکت‌های مختلف برای تشویق کارکنان خود و ایجاد انگیزه کاری برای آن‌ها از اهرم آتیه‌اندوزی به نفع آن‌ها استفاده کنند.

بیمه باران به عنوان شرکت تخصصی در بیمه‌‌های زندگی، با درک درست از نیاز مشتریان بیمه ترنم باران را طراحی و به مشتریان خود عرض می‌‌کند. این بیمه با ویژگی‌های منحصر بفردی که دارد، می‌تواند شرایط مطلوبی را برای سرمایه انسانی و سازما‌ن‌ها، موسسات و شرکت‌‌ها فراهم کند.

  • تامین امنیت مالی آینده کارکنان
  • برقراری امنیت شغلی کارکنان
  • افزایش بهره‌وری و کارآیی کارکنان
  • کاهش هزینه‌های پرسنلی

این موارد تنها بخشی از مزایای مستقیم و غیر مستقیم این بیمه است که نصیب سازما‌ن‌ها و کارکنان می‌‌شود.

 

*نجوم دولینگو چیست و چگونه کار می‌کند؟

دولینگو یک «رایگان‌افزار» جهت آموزش زبان‌های گوناگون - از فرانسوی، ترکی و اسپانیایی گرفته تا سواحلی، ناواهو، اسپرانتو و حتّی کلینگان (مجموعه فیلم‌های Star Trek) و High Valyrian (سریال Game of Thrones)! در ابتدا باید زبان خود را از میان ۲۴ زبان موجود انتخاب کنید و سپس از طریق آن به یادگیری زبان مورد نظرتان بپردازید که در مجموع ۸۵ گزینه پیش روی شماست.

این نرم‌افزار با رویکرد gamification طراحی شده و هدف آن تشویق شما به صرف دقایقی از روز برای تمرین و مرور زبان به صورت بازی و سرگرمی است. دروس مختلف در آن براساس سطح و موضوع طبقه‌بندی شده است که با تکمیل هر درس، دروس جلوتر آزاد خواهند شد. هر درس دارای درس‌نامه‌ای است که نکات گرامری و برخی از اصطلاحات مهم را آموزش داده است. پس از مطالعه‌ای درس‌نامه، وارد خود درس شده و از طریق به یادگیری، تمرین و مرور واژگان، قواعد و اصطلاحات مختلف می‌پردازید.

از آن‌جایی که تکرار و تداوم، مهم‌ترین فاکتورهای یادگیری زبان هستند، Duolingo شما را تشویق می‌کند که با سر زدن روزانه و کامل کردن تعداد مشخصی از دروس، streak خود را حفظ کنید و استمرار ببخشید.با ثبت نام در آن و انتخاب زبان مقصد سفر آموختن زبان خود را آغاز کنید و با انجام تمرین‌های روزانه خود، گام به گام به هدفتان نزدیکتر شوید.

 

 

 

کلیدواژه ها: