برگی از باران ( شماره 18)

برگی از باران

شماره 18

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

 

*معرفی فیلم

اکس ماشینا

 کالب اسمیث یک برنامه‌نویس جوان 26 ساله، برنده یک مسابقه شده و جایزه آن گذراندن هفته‌ای در یک ویلای خصوصی ناتان واقع در کوهستان است، اسمیث به محض ورود به ویلا، متوجه می‌شود که ناتان او را برای شرکت در یک آزمون تورینگ انتخاب کرده است و وظیفه او ارزیابی و سنجش خصوصیات یک رباط انسان‌نمای زن بسیار زیبا و پیشرفته است.

فیلم «اکس ماشینا» که در سال ۲۰۱۴ اکران شد، فیلمی است که پیام‌هایی را در رابطه با آینده نه چندان دور ارائه می‌کند. همه مخاطبانی که به تماشای فیلم نشستند خوب می‌دانند که فیلم درباره خطرات دره سیلیکون و اکتشافات افسار گسیخته در زمینه هوش مصنوعی است اما تماشاگرانی که اندکی دقیق‌تر باشند، می‌توانند موضوعات زیربنایی بیشتری را کشف کنند از جمله داینامیک قدرت و غروری که افراد فوق‌العاده ثروتمند را فرا گرفته است. گنجاندن این مضامین در یک فیلم یک ساعته و درک آن‌ها برای مخاطب قطعا دشوار خواهد بود و لذا قطعا مخاطب وادار می‌شود تا دوباره به تماشای فیلم بنشیند.

 

*معرفی کتاب

بی‌حد و مرز

جان سی.مکسول نویسنده‌ کتاب «بی‌حد و مرز» جزو نویسنده‌هایی است که کتاب‌هایش تبدیل به پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز شدند. کتاب «بی حد و مرز» او داستان رهبران و حرفه‌ای‌ها را روایت می‌کند. کتابی که توسط انتشارات آریانا قلم به بازار آمده که یک نشر تخصصی در حوزه‌ی کتاب‌های مدیریتی و کسب و کار است و رضا رایان راد و سید طاهر شریعت پناهی به صورت مشترک این کتاب را ترجمه کرده‌اند.

خواندن کتاب «بی حد و مرز» با نام کامل «بی‌ حد و مرز: حصار ظرفیت‌های خود را در هم بشکنید» به همه‌ کسانی که می‌خواهند به موفقیت کاری و حتی رشد فردی برسند، توصیه می‌شود. مکسول در این کتاب توضیح می‌دهد که غالبا از کلمه‌ی «توانایی» برای نشان دادن محدودیت‌ها استفاده می‌شود. انگار که وقتی از «توانایی» صحبت می‌کنید همزمان به قانون طبیعی اینکه محدودیت‌هایی خارج از توانایی‌هایتان دارید اشاره می‌کنید. اما آیا خیلی از ما در کارهایمان شکست نخورده‌ایم چون اجازه داده‌ایم توانایی‌هایمان توصیف‌کننده‌ ما باشند و در نتیجه برای خودمان حد و مرزهایی قائل شدیم؟

در این کتاب مکسول ۱۷ قابلیت و توانایی را برمی‌شمارد. برخی از آن‌ها توانایی‌هایی هستند که ما همین حالا هم داریم مثل انرژی و خلاقیت و بعضی از آن‌ها جنبه‌هایی از زندگی ما هستند که به وسیله‌ انتخاب‌هایمان کنترل می‌شوند مثل رفتارهای ما و شخصیت و مقاصدمان.

 

 

*توسعه فردی

۱۰ نکته‌ی مهم برای کنار آمدن بهتر با همکاران

 فرقی نمی‌کند در چه صنعتی کار می‌کنید و یا اینکه شغل شما چیست. سازش و ایجاد رابطه‌ای مناسب با سایر همکارها کاملاً ضروری است. یادگیری نحوه تعامل و کار کردن با سایر افراد به شما کمک می‌کند تا از ایجاد مشکلات احتمالی پیشگیری کنید و جای پیشرفت بیشتری هم خواهید داشت. در این ۱۰ نکته برای ایجاد رابطه مناسب با همکار را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا همکاری و سازش با همکاران اهمیت دارد؟

زمانی که همکاری بهتری با سایر افراد داشته باشید، کارها را بهتر، سریع‌تر و با بهره‌وری بیشتری انجام می‌شود. بنابراین، راحت‌تر می‌توانید به اهداف خود برسید. اگر به همکاری مناسب با سایر افراد توجه داشته باشید، احتمال بیشتری هست که مدیران شما را یکی از اعضای اصلی تیم بدانند که به نوبه خود به حفظ موقعیت شما در شرکت کمک می‌کند. همچنین، اگر خود را به عنوان یکی از اعضای مهم تیم ثابت کنید، ممکن است پاداش و یا ترفیع بیشتری دریافت کنید.

از سوی دیگر، توانایی همکاری بالا لازمه بسیاری از مشاغل مدیریتی است. تقویت این مهارت می‌تواند به پیشرفت شغلی شما نیز کمک کند. هرچه تسلط و مهارت بیشتری در ایجاد روابط حرفه‌ای و همکاری با کارمندانی از طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها را داشته باشید، مهارت‌های مدیریتی و رهبری شما نیز قوی‌تر خواهد بود.

نکات و ترفندهای زیر می‌تواند در زمینه ایجاد رابطه مناسب با همکار به شما کند. با استفاده از این نکات می‌توانید نحوه برخورد با همکار خود را بهبود ببخشید.

۱. به دیگران احترام بگذارید

فرقی نمی‌کند که تنها با چند نفر حرفه‌ای و یا با یک گروه بزرگ کار می‌کنید، باید بدانید که همه‌ی اعضای تیم مهم هستند. این بدان معنا است که همان‌طور که انتظار دارید دیگران به شما احترام بگذارند، باید به آن‌ها هم احترام بگذارید. به عبارت دیگر، شما باید به آن‌ها احترام بگذارید تا متوجه شوند شما هم انتظار دارید که با احترام با شما رفتار کنند. تمام تلاش خود را بکنید تا از رفتارها و عاداتی که باعث اذیت و مزاحمت دیگران می‌شوند اجتناب کنید. این رفتارها می‌تواند شامل مکالمه‌های بلند، گوش دادن به موسیقی بدون هدفون یا گرفتن بدون اجازه وسایل دیگران باشد.

۲. قابل اعتماد باشید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای همکاران خود انجام دهید، این است که در قبال کار خود پاسخگو باشید. وقتی خود را به عنوان یک فرد قابل اعتماد و یک مشارکت کننده قوی در تیم مطرح می‌کنید، احترام بیشتری برای شما قائل خواهند بود. برای ایجاد رابطه مناسب با همکاران و ایجاد حس اعتماد در آن‌ها، توصیه می‌کنیم به‌موقع به محل کار بروید، ضرب‌الاجل‌ها را رعایت کنید و در قبال هر اشتباهی پاسخگو باشید.

۳. دیدگاه‌ها و نظرات جدید را در نظر بگیرید

فرقی نمی‌کند اندازه‌ی تیم کاری شما چقدر باشد. به احتمال زیاد افرادی با پس‌زمینه‌های مختلف در تیم شما حضور خواهند داشت. آن‌ها ممکن است سطح تحصیل متفاوتی داشته باشند و یا اینکه تفاوت‌های قومی، زبانی و یا جنسیتی داشته باشند. تمام این موارد باعث می‌شود که هرکدام از آن‌ها دیدگاه‌ها و تجربیات خاص خود را پیدا کنند.

از این موضوع می‌توان به شکل یک فرصت استفاده کرد. برای اینکه با همه خود کنار بیایید و رابطه مناسب با همکار خود ایجاد کنید، سعی کنید از دیدگاه‌ها و ایده‌های آن‌ها استقبال کنید. اگر مدیر تیم یا پروژه هستید و بهترین راه برای انجام کار را می‌دانید، باز هم به صحبت‌ها و ایده‌های افراد تیم گوش کرده و آن‌ها را در نظر بگیرید. بررسی ایده‌های آن‌ها نه‌تنها باعث می‌شود چیزهای جدیدی یاد بگیرید، بلکه این فرصت را نیز به شما می‌دهد که رابطه بهتری با آن‌ها ایجاد کنید.

۴. ارتباط برقرار کرده و سؤال کنید

زمانی که با دیگران کار می‌کنید، خیلی ساده است که تصور کنید آن‌ها نیز مثل شما فکر کرده و کار می‌کنند. با این حال، یادتان باشد که خیلی بعید است بتوان افکار و یا انگیزه‌های کسی را حدس زد؛ حتی اگر سال‌ها با آن‌ها کار کرده و یا ارتباط داشته باشید.

برای جلوگیری از درگیری‌های غیرضروری، سعی کنید ارتباط مؤثر و سالمی با آن‌ها برقرار کنید. اگر نمی‌توانید چرا کار خاصی انجام می‌دهند و یا رویکرد خاصی را برای انجام پروژه پیش گرفته‌اند، بهترین کار این است که مؤدبانه با آن‌ها صحبت کرده و اطلاعات بیشتری بخواهید.

۵. شنونده‌ی بهتری باشید

برای ایجاد یک رابطه‌ی مناسب با همکار، خیلی ضروری است که شنونده‌ی خوبی باشید. یادتان باشد، هرمکالمه‌ای حداقل شامل ۲ نفر می‌شود. در هر مکالمه ۲ نقش وجود دارد: حداقل یک نفر شنونده است و دیگری صحبت می‌کند. بنابراین خیلی ضروری است که نقش خود را به خوبی ایفاد کنید. شاید دلتان بخواهد نکته‌ای را متذکر شده و یا اینکه راهکاری را خیلی سریع ارائه کنید، ولی یادتان باشد که شنونده بودن هم به اندازه صحبت کردن اهمیت دارد. بنابراین، همان‌طور که انتظار دارید دیگران به صحبت‌های شما گوش داده و به آن توجه کنند، با دقت به صحبت‌های همکارانتان گوش کنید

این موضوع در مورد مکالمات رسمی و کتبی نیز صدق می‌کند. مراقب باشید قبل از پاسخ به یک ایمیل و یا صحبت در پیام‌رسان‌ها، حتماً تمام متن را با دقت خوانده باشید و سپس پاسخ خود را بنویسید.

۶. نقاط مشترک را پیدا کنید

مهم نیست چقدر با همکارتان تفاوت داشته باشید،  درهرحال خیلی بعید است که حتی یک نقطه اشتراک هم نداشته باشید. درهرحال، شما برای یک شرکت کار می‌کنید و این یعنی اهداف کلی یکسانی دارید. حتی اگر در مورد چگونگی انجام یک کار یا نحوه تقسیم مسئولیت‌ها اختلاف نظر دارید، به یاد داشته باشید که اهداف مشترکی دارید. از همین مورد به‌عنوان یک نقطه قوت استفاده کنید.

۷. حرفه‌ای باشید

همان‌طور که با همکاران خود رابطه برقرار می‌کنید، ممکن است وسوسه شوید که رابطه خود را صمیمی‌تر کرده و آن‌ها را وارد حیطه دوستان خود کنید. مهم نیست چقدر با آن‌ها نزدیک هستید، مهم این است که همیشه در محل کار حرفه‌ای باشید. روابط دوستانه را حتماً محدود به ساعات غیراداری کنید.

۸. از پرسیدن سؤالات خیلی شخصی پرهیز کنید

هنگام برخورد با همکار باید یادتان باشد که سؤالات خیلی شخصی نپرسید. پرسیدن این سؤالات شاید به شما احساس راحتی و صمیمت بدهد، ولی به روابط کاری شما آسیب می‌زند. موضوعات حساس بالقوه‌ای مانند سیاست و مذهب را از محل کار خارج کنید و به‌جای آن به یادگیری بیشتر درباره نظرات و تجربیات حرفه‌ای آن‌ها تمرکز کنید.

۹. از همکاران خود حمایت کنید

برای ایجاد یک رابطه مناسب با همکار، شاید هیچ‌چیز مؤثرتر از حمایت و کمک کردن به آن‌ها نباشد. از آنجایی که همه‌ی شما در جهت اهداف مشابهی تلاش می‌کنید، طبعاً باید از یکدیگر حمایت کنید. مهم نیست که چقدر برای موفقیت انگیزه دارید، همه اعضای تیم در کنار هم و با حمایت از یکدیگر خیلی راحت‌تر می‌توانند به موفقیت برسند.

 اگر یکی از همکاران شما به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد، او را تشویق کنید. سعی کنید شخصاً به همکارتان تبریک بگویید و یا اینکه یک پیام کوتاه برای او ارسال کنید. به زودی متوجه خواهید شد که این حمایت‌ها نقش خیلی مؤثری در ایجاد رابطه مناسب کاری و موفقیت شغلی دارند.

۱۰. تعاملات را مثبت نگه دارید

از منفی‌نگری اجتناب کنید. حتی کمی منفی‌نگری هم می‌تواند روحیه شما را کاهش دهد و باعث شود عملکرد تیم شما آسیب ببیند. به‌جای به‌اشتراک گذاشتن خلق‌وخوی بد، سعی کنید فقط با اعضای تیم خود تعامل مثبت داشته باشید.

هنگام تعامل همکاران لبخند بزنید و با روی خوش رفتار کنید. اگر از شما درخواست کمک و همکاری داشتند، به آن‌ها پاسخ مثبت بدهید.

اگر چندان حوصله و تمرکز فکری ندارید، یک استراحت کوتاه می‌تواند برای پردازش افکار منفی و بهبود خلق‌وخوی شما خیلی مفید باشد. بعد از این استراحت کوتاه، مجدداً می‌توانید روی اهداف خود متمرکز شوید.

 

*گردشگری

تفریحات تهران | از بانجی جامپینگ تا پاراگلایدر سواری

 تهران یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگران در ایران است؛ زیرا مراکز تفریحی متعددی چون شهربازی، سینما، مراکز خرید، رستوران، کافه، تئاتر و پارک‌های جنگلی در آن قرار دارند.

تهران پایتخت ایران و پرجمعیت‌ترین شهر کشور است که پیشینه زندگی در آن به دوران نوسنگی بازمی‌گردد. این شهر در دوره صفوی اهمیت بسیاری پیدا کرد؛ اما اوج رونق و شکوفایی آن را به دوره قاجار نسبت می‌دهند؛ زمانی که به‌عنوان پایتخت انتخاب شد. تهران در پهنه‌ای بین دو کوه و کویر و در دامنه‌های جنوبی البرز گسترده شده‌ است و ۷۳۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهر دارای اقلیم نیمه خشک است.

تهران امروزه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران شناخته می‌شود و جاهای دیدنی تهران از جمله جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، هر ساله گردشگران خارجی و داخلی بسیاری را به‌سمت پایتخت می‌کشانند. این شهر با داشتن مراکز تفریحی مدرن و متعدد مانند پارک‌های جنگلی، برج میلاد، باغ وحش، شهربازی، اتاق فرار، مراکز خرید، انواع رستوران و کافه یکی از بهترین مقاصد تفریحی در ایران نیز به شمار می‌آید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برخی از مراکز تفریحی تهران آشنا کنیم.

 

مکان های تفریحی تهران که باید تجربه کنید:

برج میلاد

دریاچه چیتگر و باملند

بام تهران

اتاق های فرار تهران

پارک آب و آتش و پل طبیعت

باغ وحش ارم

شهر بازی های تهران

کافه بازی های تهران

مراکز خرید تهران

پارک های آبی تهران

پیست‌های اسکی تهران

پارک های باربیکیو دار

بانجی جامپینگ های تهران

کارتینگ‌ های تهران

بولینگ و فوتبال دستی

پاراگلایدر تهران

موزه‌های تهران

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها: