برگی از باران ( شماره 2)

بولتن برگی از باران

شماره 2

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران دارید می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

*معرفی فیلم

یک فیلم پیشنهادی برای دوستداران سریال بازی مرکب

نزدیک به 200 میلیون بیننده از چهارگوشه جهان، میخکوب تماشای سریالی شده‌اند که بیش از یک میلیارد دلار پول به درآمد پلتفرم نتفلیکس اضافه کرده است. سریالی که توانسته رکورها را جابه‌جا کند و نام خود را به عنوان پربیننده‌ترین سریال تاریخ به ثبت برساند. نام این سریال «بازی مرکب» است. اگر شما هم این سریال را دوست داشتید، پیشنهاد می‌دهیم تماشای فیلم زیر را از دست ندهید:

مجموعه فیلم بازی‌های گرسنگی، داستان نبرد میان مرگ و زندگی است. هر سال در خرابه‌های جایی که قبلا آمریکای شمالی بوده، دولتی به نام پانم مردم را مجبور می‌کند تا یک دختر و یک پسر که بین 12 تا 18 سال دارند را برای رقابت در مسابقه‌هایی مرگبار به نام بازی‌های گرسنگی پیشنهاد دهند. این مسابقات به صورت سراسری در تلویزیون پخش می‌شوند و در آن شرکت‌کنندگان مجبورند یکدیگر را بکشند تا اینکه آخرین نفری که زنده می‌ماند برنده مسابقه شود...

 

*توسعه فردی

بهترین روش ساده و کاربردی برای توسعه‌فردی

بزرگان می‌گویند بهترین راه سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری روی خود است؛ تلاش مستمر برای بهتر فکر کردن و بهتر عمل کردن و در نتیجه بهتر زندگی کردن، هدف نهایی همه انسان‌هاست. اما شاید بسیاری از انسان‌ها ندانند راه بهتر زندگی کردن چیست. اما بهترین و ساده‌ترین روش برای رشد و توسعه فردی چیست؟

یادگیری مهارتی تازه

مهم نیست چند سال دارید؛ زبان انگلیسی، هنرهای دستی، نواختن ساز، زبان برنامه‌‌نویسی، تعمیر تلفن همراه، عکاسی یا هر مهارتی که به آن علاقه دارید را بیاموزید. ذهن مانند ماهیچه است و آموختن باعث می‌شود ذهنتان تقویت شود. اگر وقت محدودی دارید و نمی‌توانید وقتتان را برای در ترافیک ماندن و رسیدن به کلاس هدر بدهید، به کلاس‌های آنلاین فکر کنید. از هر طریق و با هر روشی که فکر می‌کنید برای شما مناسب است، مهارتی تازه یاد بگیرید.

 

 

*سرمایه‌گذاری

توصیه طلایی غول دنیای سرمایه‌گذاری

اگر کمی به دنیای سرمایه‌گذاری علاقمند باشید محال است که نام وارن بافت را نشنیده باشید. مرد ثروتمندی که بیشتر عمر خود را به سرمایه‌گذاری و آموزش آن اختصاص داده و الگوی بسیاری از سرمایه‌گذارانی است که وارد این عرصه می‌شوند. وارن بافت با سرمایه 60 میلیارد دلاری‌اش همیشه در فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد و بلد است از زیر سنگ هم پول در بیاورد. او چند توصیه ساده و کاربردی دارد که بارها بر آن‌ها تاکید کرده است؛ دوست دارید با یکی از این توصیه‌ها آشنا شوید؟

از بیمه زندگی غافل نشو

 یکی از توصیه‌های اکید او برای ثروت‌اندوزی و تامین آتیه، خرید بیمه‌ زندگی است. او که صاحب یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه زندگی در جهان است، اعتقاد دارد پرداخت حق بیمه را نباید هزینه دانست بلکه یک سرمایه‌گذاری پیوسته، موثر و کارآمد است که در سراشیبی زندگی به کار می‌آید. به اعتقاد او، بیمه یکی از مهم‌ترین راهکارهایی است که همه اشخاص اعم از ثروتمند یا فقیر باید به اندازه درآمد خود به فکرش باشند.

 

 

*معرفی کتاب

پول، چرک دوست‌داشتنی کف دست!

»پول، پول می‌آورد» و «فقیرها روز به روز فقیرتر می‌شوند و پولدارها روز به روز پولدارتر» دو باور قدیمی و ریشه‌دار هستند که اگر منصفانه بخواهیم آن‌ها را بررسی کنیم از واقعیت فاصله دارند. همه ما در اطرافمان ثروتمندانی را می‌شناسیم که سرمایه‌شان را از دست داده‌اند و ورشکست شده‌اند. از طرف دیگر افراد بسیاری هستند که توانسته‌اند از حداقل‌های زندگی‌شان استفاده کنند و به ثروت برسند.

کتاب «چگونه مغناطیس پول شویم» اثر ماری کلیر کارلایل در تلاش است، باورهای مضر و بی‌اساس در ذهن‌مان را دور بریزد و مسیر رسیدن به ثروت و فراوانی را برای‌مان هموارتر کند. این کتاب ساده و صریح است. از تخیل و رویا صحبت نمی‌کند و واقع‌گرایانه است و به شما می‌آموزد که چطور نگرش‌تان را به مسائل مالی تغییر دهید و سپس پول و ثروت را به زندگی‌تان سرازیر کنید. کارلایل در کتابش تاکید می‌کند که خلاف باور بسیاری از مردم ثروت‌اندوزی از راه حلال و شرافتمندانه ممکن است.

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه ها: