برگی از باران (شماره 31)

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

*معرفی فیلم 

شلاق

 

استادی سختگیر که تاب و توان تحمل کوچک‌ترین خطایی از سوی شاگردانش را ندارد، با نهایت دقت و کوشش هر آنچه در دنیای موسیقی بلد است را به شاگردانش آموزش می‌دهد و با سختگیرانه‌ترین متد آن‌ها را وادار به یادگیری می‌کند. او برای پذیرفتن هنرجو فیلترهای متعددی دارد و عبور از این فیلترها آرزوی هنرجویانی است که او را می‌شناسند. آنچه خواندید درونمایه فیلمی به نام شلاق یا  Whiplash است که به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی شناخته می‌شود. این استاد سختگیر اگرچه رنج و مشقت زیادی را به شاگردانش متحمل می‌کند، اما می‌تواند دلالتی از این باشد که راه رسیدن به رویاها و آرزوها راه همواری نیست و برای رسیدن به هدف باید سختی‌ها را به جان خرید.

 

 

*معرفی کتاب

اعتراف‌های یک تبلیغاتچی

کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی اثر دیوید اگیلوی از نمونه‌های موفق و پرفروش کتاب‌های حوزه‌ تبلیغات و بازاریابی است. نویسنده آن که از پیشگامان تبلیغات مدرن است در این کتاب درباره تجربیاتش در دنیای بازاریابی و تبلیغات نوشته است.

اگرچه این کتاب درباره تبلیغات است، اما برای همه افراد به ویژه فروشندگان و نمایندگان بیمه نیز به شدت کاربردی است.

تصور کنید دو فروشنده یک محصول مشابه را با کیفیتی یکسان و قیمتی معقول در اختیار شما می‌گذارند. شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ اینجاست که اهمیت تبلیغات مشخص می‌شود. یک تبلیغ خوب می‌تواند کارخانه‌ا‌ی قدیمی را از دام ورشکستی نجات دهد و تبلیغات بد، یک شرکت نوپا و مدرن را از میدان رقابت بیرون می‌‌اندازد. در عصر کنونی هر کسب‌وکاری که به دنبال رشد و سود بیشتر است باید روی تبلیغ محصولات خود سرمایه‌گذاری کند. دیویود اگیلوی یکی از بزرگان عرصه‌ی تبلیغات است و در کتاب خود اطلاعات خوب و کاملی را در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد.

 

 

 

 

 

*چند دقیقه با باران

بیمه باران در راستای تامین حداکثری منافع بیمه‌گذاران محترم، از ابتدای سال 1401 به صورت ماهانه، سود مشارکت در منافع علی‌الحساب را به حساب بیمه نامه‌ها اعمال و نهایتاً در پایان هر سال، سود مشارکت قطعی محاسبه و مابه‌التفاوت را نیز به حساب ذخیره ریاضی بیمه‌نامه واریز می‌کند.

بیمه‌گذاران محترم می‌توانند برای مشاهده میزان سود مشارکت علی‌الحساب ماهیانه به منوی باشگاه مشتریان/ حقوق بیمه گذاران در پورتال بیمه باران مراجعه فرمایند.

 

*توسعه فردی

مهارت‌های نرم چیست؟

مهارت‌های نرم به قسمتی از مهارت‌های غیرفنی گفته می‌شود که نحوه ارتباط شما با دیگران زندگی شخصی ارتباطات تجاری و چگونگی حل مسائل و... را در بر می‌گیرد. این مهارت‌ها جدیدترین و بنیادی‌ترین مهارتی محسوب می‌شود که باعث ارتقاء شغلی و کیفیت کاری و توسعه فردی شما می‌شود. علاوه بر این در افزایش درآمد شما هم نقش مهمی خواهند داشت. بنابراین برای یادگیری آن‌ها بهتر است عجله کنید.

همه شما می‌دانید کارمندی که اعتماد به نفس کافی نداشته باشد و نتواند با شرایط مختلف سازگار شود یا مدیریت زمان و برقراری ارتباط با دیگران را نداشته باشد نمی‌تواند در هیچ شغلی بماند. تفاوتی ندارد که شما مدیر یک کسب و کار باشید یا یک فرد خانه‌دار و حتی یک دانش‌آموز. افراد در هر سطوح شغلی و هر جایگاه اجتماعی متفاوتی نیاز به آموزش مهارت های نرم و یادگیری آن دارند.

تفاوتی ندارد شما کارمند یک بخش ساده باشید یا خودتان کسب‌و‌کاری ایجاد کرده باشید باز هم دانستن این مهارت‌ها امری حیاتی به شمار می‌رود. این را بدانید که مهارت‌های نرم گاهی اوقات غریزی هستند و در شخصیت افراد از ابتدا وجود دارند. مانند وقت‌شناسی یا صبر همچنین می‌توانند مواردی چون گوش دادن به صحبت دیگران یاهو روحیه خود با وجود تمام مشکلات را در بر بگیرند. مهارت‌های نرم نوعی توانایی شما را برای برقراری ارتباط با دیگران و رشد کردن در یک نهاد یا سازمان بروز می دهد. در یک کسب‌و‌کار چه شما حضوری باشید یا غیر حضوری داشتن مهارت‌های نرم بسیار مهم است.

کلیدواژه ها: