برگی از باران (شماره 33)

 

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

 

*معرفی فیلم

شب خاموش

همه‌چیز برای برگزاری یک میهمانی کریسمس آماده است. میزبانان بهترین لباس‌های خود را پوشیده‌اند، میز شام با نهایت دقت و ظرافت چیده شده و همگی منتظر ورود میهمانان هستند تا یک شب بی‌نقص و فراموش‌نشدنی را آغاز کنند. اما چه چیزی این فیلم را تبدیل به یک فیلم ترسناک می‌کند؟ اینکه بیرون از این خانه زیبا و مجلل و پشت پرده صدای خنده‌ها و گپ‌زدن‌ها و معاشرت‌ها جهان در حال فروپاشی است و همه کسانی که پشت میز غذاخوری نشسته‌اند، قرار است بمیرند...

این فیلم با سناریویی جذاب، بازی‌های باورپذیر و دیالوگ‌های موثر می‌تواند انتخاب خوبی برای تماشای یک فیلم مهیج برای آخر هفته باشد.

 

*معرفی کتاب

یعقوب کذاب

رمان یعقوب کذاب نوشته یوریک بکر، یکی از انسانی‌ترین رمان‌های نوشته شده درباره هولوکاست است که به زبان‌های متعددی ترجمه شده و بارها مورد تقدیر منتقدان و خوانندگان قرار گرفته است. این اثر که با ترجمه درخشان مژده دقیقی در بازار کتاب ایران عرضه شده، سرنوشت مردی به نام یعقوب است که برای مبارزه با ناامیدی به دروغ متوسل می‌شود. داستان کتاب در زاغه‌ای بی‌نام و نشان و تحت اشغال آلمان می‌گذرد. روزی یعقوب تصادفی اخبار بسیار مهمی را می‌شنود: روس‌ها در حال پیشروی در شهرهای نزدیک هستند و به فاصله سیصد مایلی رسیده‌اند. در همین حال که نور امید و آزادی در میان محصوران در زاغه، جان دوباره‌ای گرفته، یعقوب احساس می‌کند که برای از بین نرفتن این امید، باید به اخباری که شنیده، جزئیات و داستان‌هایی اضافه کند. اما او به مرور در دام دروغ‌های خوشبینانه خودش گرفتار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

*چند دقیقه با باران

بیمه باران در راستای تامین حداکثری منافع بیمه‌گذاران محترم، از ابتدای سال 1401 به صورت ماهانه، سود مشارکت در منافع علی‌الحساب را به حساب بیمه نامه‌ها اعمال و نهایتاً در پایان هر سال، سود مشارکت قطعی محاسبه و مابه‌التفاوت را نیز به حساب ذخیره ریاضی بیمه‌نامه واریز می‌کند.

بیمه‌گذاران محترم می‌توانند برای مشاهده میزان سود مشارکت علی‌الحساب ماهیانه به منوی باشگاه مشتریان/ حقوق بیمه گذاران در پورتال بیمه باران مراجعه فرمایند.

 

 

*توسعه فردی

یک استراحت چه ویژگی‌هایی دارد؟

زمانی می‌توانیم بگوییم استراحت کردیم که چنین کارهایی را انجام دهیم:

به کاری که انجام می‌دهید، فکر نکنید

در زمان استراحت به شغلی که دارید یا هر کاری که انجام می‌دادید فکر نکنید، وگرنه ممکن است خستگی ذهنی خود را بیشتر کنید. در عوض به چیزهایی فکر کنید که به کارتان مرتبط نیست.

حرکت و پیاده‌روی کنید

پیاده‌روی سطح انرژی شما را افزایش می‌دهد، تمرکز شما را بالا می‌برد و احساس خستگی در بعدازظهر را کاهش می‌دهد. یک مطالعه نشان داده است، ۵ دقیقه پیاده‌روی سریع در هر ساعتی از روز کاری، مؤثرتر از ۳۰ دقیقه‌ پیاده‌روی است.

اگر این امکان برای‌تان فراهم است، بعد از یک ساعت کار کردن پیاده‌روی کوتاهی داشته باشید، اما اگر این امکان را ندارید همان پیاده‌روی طولانی را داشته باشید. به هر حال از انجام هیچ کاری بهتر است.

بیرون بروید

پیاده‌روی کوتاه خود را در خارج از محیط کاری انجام دهید؛ زیرا روح تازه‌ای در شما ایجاد می‌کند و باعث تجدید قوای شما می‌شود. نه تنها در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید؛ بلکه از لحاظ فیزیکی نیز از کار جدا خواهید شد.

گذراندن وقت با دوستان

گذراندن وقت با دیگران به خصوص با افرادی که دوستشان دارید راهی عالی برای تجدید قواست، اما اگر کارتان ایجاب می‌کند تا با دیگران سروکله بزنید، بهتر است که خودتان به تنهایی پیاده‌روی کنید؛ به خصوص اگر درون‌گرا هستید.

بنابراین اگر به دنبال یک استراحت ایده‌آل و انرژی‌بخش هستید،  یک پیاده‌روی کوتاه همراه با یک دوست خارج از محل کار را در نظر بگیرید که در مورد چیزی غیر از کار صحبت کنید.

چرت زدن یا خوابیدن

چرت زدن یک راه دیگر برای تجدید قوا در زمان کسالت و خواب‌آلودگی بعداز‌ظهر است. چرت زدن می‌تواند فواید قابل توجهی بر روی سطح هوشیاری و توانایی ذهنی ما داشته باشد.

چرت ۵ دقیقه‌ای تأثیری ندارد، اما ثابت شده است که چرت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه‌ای هوشیاری ذهنی را سه ساعت افزایش می‌دهد. سعی نکنید بیشتر از ۲۰ دقیقه بخوابید؛ چون به خواب عمیق می‌روید و وقتی از خواب بیدار می‌شوید، حتی بیشتر از قبل احساس خستگی، گیجی و بی‌حالی می‌کنید. به چنین حالتی اینرسی خواب (Sleep Inertia) گفته می‌شود.

بنابراین یک چرت کوتاه داشته باشید و چرت زدن را با خوابیدن اشتباه نگیرید. چرت زدن در واقع یک حالت آرامش بخشی است که با بستن چشمان خود  به مدت ۱۵ دقیقه ذهنتان خالی از هر فکری می‌شود.

 

کلیدواژه ها: