برگی از باران (شماره 34)

بولتن «برگی از باران» برای سرگرمی شما ایجاد شده اما تلاش می‌کنیم این سرگرمی بی‌ثمر نباشد و هر هفته با خواندن و شنیدن مطالب آن، نکته‌ای هرچند کوچک بیاموزید. در این بولتن، مطالب مختلفی در حوزه‌های مختلف از جمله، سینما، ادبیات، ورزش، توسعه فردی، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی، معرفی عجایب جهان و... گنجانده شده است تا تلاش حداکثری‌مان برای پوشش تمام سلایق و علاقمندی‌ها معنا پیدا کند. اگر دستی در نوشتن دارید و مایل به همکاری با بولتن برگ و باران هستید، می‌توانید مطالب خود را در موضوعات مختلف به ایمیل PR@Baraninsurance.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود و تمام بیمه‌گذاران بیمه باران آن را مطالعه کنند.

 

 

 

 

 

*معرفی سریال 

خاندان اژدها

 

اگر از طرفداران سریال بازی تاج و تخت هستید، بدون شک برای تماشای اسپین‌آف آن یعنی سریال خاندان اژدها، بی‌صبرانه منتظر بودید. اولین قسمت این سریال سه‌شنبه منتشر شد و با 10 میلیون تماشاچی توانست رکورد پربیننده‌ترین سریال در قسمت اول را بشکند.

خاندان اژدها ۲۰۰ سال پیش از اتفاقات بازی تاج‌وتخت رخ می‌دهد و پیش‌زمینه خاندان تارگریِن را به تصویر می‌کشد. این سریال روایت‌گر جنگ داخلی خاندان تارگرین است که با اختلاف نظر بر سر تصاحب قدرت آغاز و سرانجام به نابودی این خاندان منجر می‌شود.

شبکه HBO سرمایه‌گذاری عظیمی روی این سریال کرده و بودجه 200 میلیون دلاری به فصل اول آن اختصاص داده. نتایج نشان می‌دهد بازخوردها از نخستین قسمت به اندازه‌ای مثبت است که توانسته رضایت مدیران ارشد این شبکه بزرگ را جلب کند.

اگر هنوز سریال بازی تاج و تخت را تماشا نکرده‌اید، بهتر است برای درک بهتر برخی موضوعات و رویدادها ابتدا این سریال را تماشا کنید و سپس به سراغ خاندان اژدها بروید.

 

 

*معرفی کتاب

فلسفه تنهایی

شاید با توجه به اسم کتاب، تصور کنید با یک کتاب فلسفه و سخت‌خوان روبه‌رو هستید اما یک ضرب‌المثل انگلیسی هست که می‌گوید، هیچ وقت کتاب‌ها را از روی جلدشان قضاوت نکنید. از همین اول بحث اجازه بدهید خیالتان را راحت کنیم که این کتاب علاوه بر بررسی تنهایی از نگاه فلسفی، تنهایی را از بعد روانشناسی و جامعه‌شناسی هم بررسی می‌کند و حتی از ادبیات هم برای جا انداختن برخی موضوعات کمک می‌گیرد. به عنوان مثال به کتاب تهوع، کتاب یادداشت‌های زیرزمینی و کتاب خاطرات سوگواری برای روشن‌تر شدن موضوعات اشاره شده است. همچنین باید اشاره کنیم که زبان ساده کتاب و قلم بی‌نظیر نویسنده، خواندن و فهم کتاب را به‌شدت راحت کرده است. ضمن اینکه ترجمه فوق‌العاده خشایار دیهیمی خواندن این کتاب را برای مخاطبان فارسی‌زبان به یک تجربه شیرین تبدیل کرده است.

جدا از پیشگفتار خواندنی نویسنده، که به بررسی دیدگاه‌های کلی در مورد تنهایی و همچنین دیدگاه‌های خود قبل از تحقیق درباره تنهایی پرداخته است، کتاب در هشت فصل نوشته شده که به شرح زیر است:

جوهر تنهایی

احساس تنهایی

چه کسانی احساس تنهایی می‌کنند؟

تنهایی و اعتماد

تنهایی، دوستی و عشق

فردگرایی و تنهایی

خلوت‌گزینی

احساس تنهایی و مسئولیت

این کتاب تلاش کرده باورهای کهنه درباره تنهایی را از بین ببرد و به مخاطب نشان بدهد که تنهایی نه ماهیت مثبت دارد و نه ماهیتی منفی. بلکه نحوه تنهایی و برخورد ما با آن است که می‌تواند به آن جهت بدهد. اگر فکر می‌کنید تنها هستید و یا احساس تنهایی می‌کنید، این کتاب گزینه مناسبی برای مطالعه است. البته که همه می‌توانند از کتاب فلسفه تنهایی استفاده کنند چراکه همه ما با تنهایی درگیر هستیم.

 

*چند دقیقه با باران

بیمه تبسم و مستمری متصل به قلک

 

 

 

 

 

*توسعه فردی

روشی برای زندگی شادتر

خوب به تصویر بالا نگاه کنید. سعی کنید آن را با شرایط، علایق و وضعیت زندگی خود بازنویسی کنید. این همه چیزی است که ایکیگای سعی دارد به شما یاد بدهد.

ایکیگای فراتر از انواع سبک‌های زندگی، در تلاش است تا بین روح و عمل تعادل برقرار کند. تعادل جایی وجود دارد که اشتیاق‌ها و استعدادها با چیزهایی که جهان نیاز دارد و برایش هزینه می‌کند، همگرا شوند. مفهوم ایکیگای آن‌قدر شگفت‌‌انگیز است که با شناخت آن می‌توانید برای هرآنچه پیرامون این قاعده است بیاموزید و آن را در زندگی خود به کار ببرید. ایکیگای یک مفهوم ژاپنی است که که اگر بخواهیم آن را ترجمه کنیم تقریبا به معنای چیزی است که برای آن زندگی می‌کنید. این مفهوم در سرزمین ژاپن و جزیره اوکیناوا متولد شده است. در اصل ایکیگای در جزیره اوکیناوا دلیلی است که افراد به خاطر آن صبح‌ها از خواب برخاسته و شروع به تلاش می‌کنند.

ایکیگای هر فرد شخصی و منحصر به فرد است و به طور خاص با زندگی، ارزش‌ها، و اعتقادات او در ارتباط خواهد بود. «کن موگی» که یک متخصص مغز و اعصاب است می‌گوید ایکیگای همانند یک طیف است و معمولا با دو روش کلی قابل دستیابی است:

راه غربی: در این روش شما باید لیستی از ۳ مورد تهیه کنید. این ۳ مورد شامل ارزش‌های شما، کارهایی که دوست دارید انجام دهید و چیزهایی که در آن مهارت دارید، می‌شود. نقطه مشترک موارد ذکر شده در این لیست ایکیگای شماست، چرا که فعالیتی است که شما هرگز دوست ندارید آن را کنار بگذارید و همیشه برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید.

راه شرقی: همانطور که پیشتر گفتیم در ژاپن این مفهوم ربطی به کسب درآمد ندارد، بلکه در لذت بردن از شادی‌های کوچک، حضور در زمان حال، فراموش کردن خاطرات بد گذشته و به یاد آوردن بخش زیبای آن و در نهایت پروش روح و ذهنی که می‌تواند آینده‌ای زیبا و شاد را رقم بزند. این فلسفه می‌گوید برای رسیدن به اهداف بزرگ، تغییر را ابتدا باید از چیزهای بسیار کوچک و عادی شروع کنید.

 

کلیدواژه ها: